Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers błąd A4 - problem z ciągiem czy czujnikiem?


John56

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Posiadam w łazience piecyk gazowy Junkers WRDP11-2 do ciepłej wody. Niestety od jakiegoś roku mam z nim niemały problem, bo raz na jakiś czas odmawia posłuszeństwa z błędem A4. Wyguglowałem już, że to problem z ciągiem kominowym. W łazience posiadam sufit podwieszany, a spółdzielnia każe mi go zdemontować, bo rzekomo kubatura łazienki jest za mała, a ciągu brak. Kratka wentylacyjna nie wchodzi bezpośrednio do komina, a jest w tym suficie podwieszanym. Moim zdaniem wina leży po stronie przewodu kominowego, który dzielę razem z sąsiadką  2 piętra niżej. Co ciekawe mieszkam już 4 lata w tym mieszkaniu w bloku i nic w nim od początku nie zmieniałem, a problem z piecykiem i zalecenia spółdzielni są od roku... 

Wracając do tego błędu A4 to wyświetla mi się w dosyć nieregularnych odstępach, a ostatni raz w sierpniu ubiegłego roku. Wrócił wczoraj i dzisiaj. Wystarczy, że zdejmę obudowę piecyka i automatycznie problem znika. Czy możliwe, że to jednak coś nie tak z czujnikiem? Czy zdjęcie sufitu podwieszanego wszystko załatwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizacja błędu A4 to problem z ciągiem kominowym - możliwe cofanie się spalin, czyli pojawi się w mieszkaniu CZAD!

Potrzebny kominiarz, ew przegląd pieca aby sprawdzić poprawność działania układu sygnalizacji - ciąg może być OK, ale sygnalizacja braku ciągu coś nawala. 

Dodatkowo- blokada  kratki nawiewnej do łazienki lub wymiana okien i drzwi wejściowych na szczelniejsze może także spowodować ten objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dawna sprawnie działający czujnik czadu, choć na szczęście ani razu nie zadziałał jeszcze. Drzwi w łazience praktycznie zawsze otwarte, obowiązkowe otwory też są w nich.

Nie wiem czy tylko mi się wydaje, ale 2 razy w ciągu kilku dni pojawił mi się ten błąd na piecyku i za każdym razem WCZEŚNIEJ otworzyłem okno w kuchni. Co jest dziwne, bo z tego co czytałem to otwarcie okna powinno pomóc, a nie zaszkodzić. Tak jak o 8 rano przestał mi działać piecyk tak do 18 dalej wyświetlał się ten komunikat tak jakby czujnik dalej nie ostygł. Dopiero zdjęcie pokrywy na kilka sekund automatycznie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.