Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie kawalerki na wsi


A.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu stałem się właścicielem jednopokojowego mieszkania, a co za tym idzie, zyskałem kilka nowych problemów. Głównym jest ogrzewanie - do tej pory mieszkanie ogrzewano elektrycznie, przenośnymi kaloryferami, co wiązało się ze zdecydowanie zbyt dużymi kosztami w okresie zimowym. Za radą znajomego "budowlańca" postanowiłem postawić kominek na drewno przy wewnętrznej ścianie pomiędzy pokojem a łazienką. Piec razem ze wszystkimi odprowadzeniami kominowymi itd. postawił mi ten znajomy - nie był to jego pierwszy piec w życiu. Okazało się jednak, że podczas palenia w piecu dym nie uchodzi w całości przez komin, ale cofa się do pokoju, co uniemożliwia normalne z niego korzystanie. Kominiarz ocenił, że ten kominek nie nadaje się do tego komina ze względu na nieodpowiednią konstrukcję i inne przekroje rur. Poradził zdemontować piec całkowicie, bo ocenił, że nie warto go przerabiać.

 

Mam więc problem - w jaki sposób ogrzewania zainwestować? Nie ma w okolicy dostępu do sieci CO, mieszkanie parterowe niepodpiwniczone więc ogrzewanie podłogowe chyba też nie wchodzi w grę. Elektrycznie drogo, może gazowo? A może jednak jakiś inny kominek? Mieszkanie ma niewiele ponad 20m2. Co proponujecie?

 

Z góry dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś czy jest to kominek typu otwartego czy z wkładem kominkowym ,przypuszczam jednak że jest to kominek otwarty w takim przypadku proponowałbym, wstawić do niego wkład to powinno rozwiązać problem .Ja zastosowałem właśnie takie rozwiązanie i teraz pali się bezproblemowo.Ewentualnie jeśli wstawienie wkładu jest niemożliwe to rozbierz go i kup sobie piecyk typu kominkowego na drzewo u znajomego jest taki piecyk i doskonale się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli wstawienie wkładu jest niemożliwe to rozbierz go i kup sobie piecyk typu kominkowego na drzewo u znajomego jest taki piecyk i doskonale się sprawdza

Dziękuję za odpowiedź.

Może źle się wyraziłem, ale to jest właśnie piecyk typu kominkowego na drzewo :)

A może jakiś większy piec na węgiel? Mam ze 3m² piwniczki, może można byłoby tam coś ulokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.