Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TITANIC mi kopci.


Jakjus92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z titanicem 25kw. Piec z 2008 roku trzy lata temu był reanimowany. Problem jest tego typu że wchodząc do kotłowni mam kłęby dymu, który przedostaje się do mieszkania. Zauważyłem też że wylatuje mi żółty dym na silnik podajnika (jak mniemam to siarka). Dostałem odpowiedź od dziewczyny że komin był czyszczony 6 lat temu. Są trzy dziury na podajniku. (Jutro prześlę zdjęcia). Na razie pomysł jest taki że kupiliśmy dwa grzejniki na prąd a bojler też jest na prąd. Także jakoś przebudujemy zadaje pytanie czy jest sens reanimować trupa. Jeszcze mnie zastanawia że od czasu do czasu słyszę trzask ślimaka w podajniku. Czyżby węgiel wszedł za mocno ? Czy ci może być tego przyczyną ?

Palone jest tylko trzema typami wegla.

CARBON R, DRAGON ZÓŁTY ORAZ CARBONADO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jakjus92 napisał:

Dostałem odpowiedź od dziewczyny że komin był czyszczony 6 lat temu

6 lat przy węglu to aż strach pomyśleć co tam jest. No i ciekawe jak wygląda czopuch jak i sam kocioł.

Weź się za czyszczenie,tak na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałeś sobie poniekąd sam, są trzy dziury na podajniku/zasobniku (koszu?) Więc zaklej je. Na koszu zwykłą trochę lepsza taśma klejąca, a na podajniku (gdzie temp. może być wyższa) taśma aluminiowa. Jeżeli nie chcsz wydawać kasy zawsze możesz reanimować niskim kosztem zbiornik albo kupić po sezonie coś używanego na olx jeśli masz w nim dziury oczywiście. A w ogóle to dział kotły zasypowe a ty tam coś piszesz o podajniku więc chyba nie ten dział

 

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, radoslavus napisał:

Odpowiedziałeś sobie poniekąd sam, są trzy dziury na podajniku/zasobniku (koszu?) Więc zaklej je. Na koszu zwykłą trochę lepsza taśma klejąca, a na podajniku (gdzie temp. może być wyższa) taśma aluminiowa. Jeżeli nie chcsz wydawać kasy zawsze możesz reanimować niskim kosztem zbiornik albo kupić po sezonie coś używanego na olx jeśli masz w nim dziury oczywiście. A w ogóle to dział kotły zasypowe a ty tam coś piszesz o podajniku więc chyba nie ten dział

 

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Taśma aluminiowa to ta słynna bez której Amerykanie by niczego nie naprawili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tylko Amerykanie , kup taką lepsza jak do kominków żeby klej się trzymał to raz a dwa tam jest też podana temp do jakiej można to stosować. Myślę że taka do 350 st. wystarczy.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałane. Ten piec ma to do siebie że trzeba go czyścić w każdym miejscu. Przyjechał pomocnik i pokazał mi gdzie jest wyczystka. Otwiera i kopiec kreta ale to nie było to bo cug był normalny czyli kartka w komin cyk gaśnie. Myślimy, kombinujemy wzięliśmy sprężarkę ale mówi czekaj czekaj. Bo ten kto ma lub miał Tytanika ten wie że są tam 4 półki. Odpalamy kartkę a tu nie ma cugu. Odpalamy sprężarkę przeczyszczone później cała operacja napalenia by nie doszła do skutku ale wiem że tłok nie lubi większych kawałków i musiałem przegrzebać węgiel w podajniku... Cyk... Poszło.. nagrzane jest ładnie i widać że płomień idzie w górę gdy działa dmuchawa a wtedy szedł na boki. Z drugiej strony wiem że piec pochodzi może z dwa miesiące bo przerzucamy się na gaz ale jakoś tak głupio pomyśleć sobie o braku ciepłej wody i włączeniu bojlera tylko do kąpieli. To tyle. Jak piec poda z automatu co i jak zrelacjonuje później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.