Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin systemowy do pieca na pellet (Ferroli Biopelet Pro)


Fohus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałem zaznaczyć że przewertowałem treść forum w ww. sprawie czyli komina do pelleciaka, ale nie znalazłem do końca potrzebnych mi informacji, stąd nowy temat. 

Mianowicie, kupiłem dom do generalnego remontu, stary komin pozostawiał wiele do życzenia, więc z racji wyboru ogrzewania kotła na pellet, który i tak wymagałby wkładu  zapadła decyzja o budowie nowego komina systemowego. Docelowo kotłem ma być Ferroli Biopellet Pro o mocy 12 lub 18 kw. Oba mają wyjście spalin 80 mm, i wymagany ciąg kominowy minimum 10pa, a optymalnie 12. I to tyle z informacji producenta. Wysokość komina będzie wynosić w granicach 8-9 m. Osiedle domków jednorodzinnych na terenie nizinnym, więc bez jakiś kosmicznych wiatrów na codzień. Komin z jedynym kanałem wentylacyjnym. Problem sprawia mi tylko dobór średnicy wkładu. Najmniejsze z firm które biorę pod uwagę to 140 mm, więc spokojnie więcej niż wyjście z kotła. Z przeczytanych tematów wynika, że nie ma też co pchać się w za duża średnicę. Oczywiście biorę pod uwagę to urządzenie do regulacji ciągu kominowego. Celowałem własnie w 140 lub 160 mm. Co byście doradzili ? Wiem, że na forum jest sporo użytkowników Ferroli więc może podpowiecie pod jaki kanał macie go podpiętego.
 

Przy okazji to systemy które biorę pod uwagę to Brata uniwersal ( fajne ceny, dobre opinie, możliwość zakupu w okolicy zamieszkania ) oraz Pekabet Uniwersal ( mega dobre ceny, umiarkowane opinie szczególnie co do bloczków, zamówienie i zakup jedynie przez internet). Może też znajdą się jacyś użytkownicy chcący wyrazić swoje opinie. 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.