Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wezwanie serwisu z ZE


mariusz0776

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prawdopodobnie mam problem w skrzynce rozdzielczej która znajduje się na zewnątrz, na ścianie domu. Jest ona oczywiście zaplombowana wiec teoretycznie nie mogę jej sam otworzyć. Problemem są skoki napięcia od 170 do 240V w instalacji domowej. Podejrzewam poluzowanie bądź zły stan samych połączeń. Czy w takim przypadku obowiązkiem ZE jest usunięcie usterki bezpłatnie czy wystawi mi zakład rachunek za taką usługę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - Tauron Bielsko- jest tak, że można taką skrzynkę otworzyć. Niedawno miałem taka awarię że w zaplombowanej skrzynce upalił sie przewód zerowy, elektryk usunął awarie, następnego dnia zadzwoniłem do Energetyki, stwierdzili, że maja czas na zaplombowanie tydzień. Miało być płatne, na razie nic nie zapłaciłem. Ja tylko mam wątpliwości czy skoki napięcia są spowodowane tym co piszesz. Raz przełączyli mnie na zapasowy transformator i miałem też takie skoki napięcia. Zadzwoń najpierw do Energetyki i zgłoś co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz0776 napisał:

Czy w takim przypadku obowiązkiem ZE jest usunięcie usterki bezpłatnie czy wystawi mi zakład rachunek za taką usługę ? 

Zazwyczaj wygląda to tak, że za instalacje do licznika energii odpowiada ZE lub zarządca budynku np. Spółdzielnia Mieszkaniowa. Za licznikiem jest to "Twoje" zmartwienie. Co do "rozplombowania", zadzwoń i zgłoś (ZE lub zarżadcy) z jakiego powodu chcesz to zrobić. Prawdopodobnie zapłacisz za ponownne założenie plomby. O ile nic tam nie "majsterkujesz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.