Skocz do zawartości
IGNOROWANY

vitodens 200 w 320m pow grzewczej


Mariusz7908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów czy będzie jakaś różnica bo instalator chce mi zamontować 25 kw viessmana vitodens 200w  stary dom ale bardzo dobrze docieplony nowe okna o dobrych parametrach zakładając 50 w na metr wychodzi 16 kw zasobnik 200 litrów do ogrzania . Patrzą na parametry dolna moc 1.9 czy 20 czy 25 teoretycznie bez znaczenia . Dom z poddaszem użytkowym część podłogówek z tym że nie mam jak ich rozdzielić . Pytanie czy jest potrzebne sprzęgło bo takowe jest liczone i podobno musi być . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kotła to ci specjalnie nie poradzę, ale przy okazji chciałbym dopytać.  Możesz napisać co rozumiesz - "bardzo dobrze docieplony" Pytam bo powierzchnie mam taką samą w domu z lat 90 i chciałbym porównać z moją chatką. Te 50W to liczyłeś czy tak zakładasz orientacyjnie? 

Ja do mojego domu przymierzam się do kotła, który jest sam w sobie sprzęgłem hydraulicznym, ale nie ma tak niskich mocy minimalnych, będzie to  albo Vaillant Vkk EcoVit lub Surnier Duval Niedźwiedź Condens o mocach w granicach 25kW. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.