Skocz do zawartości

Mariusz7908

Forumowicz
  • Postów

    33
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mariusz7908

  1. Witam kolegów palę gazem od 2,5 tygodnia dość duży dom 290 m2 pow grzewczej budynek z lat 80 ocieplony styropianem grafit 15 cm okna wymienione na porządne instalacja mieszana podłogówki i kaloryfery . Kaloryfery są przewymiarowane spalanie miedzy 10 m3 do 13 m3 kocioł pali według krzywej grzania i czujnika temp zewnętrznej . Wyłączenia kotła są znikome pracuje ciągle podobno tak jest najlepiej i najoszczędniej temp ustawiona na termostatach ok 22 stopnie . Próbowałem niską krzywą grze grzeje niską temp z obniżeniem nocnym próbowałem ciągła prace bez obniżenia mimo +2 w tej chwili nie schodzi poniżej 10 nawet w słoneczny dzień wyłączyłem go na 3 godziny bo słonce nagrzało pomieszczenia zużycie dobowe 10m3 . Mimo tak dużego domu wydaje mi się że ten piec jest jeszcze za duży pracuje z temp 36 do 37 zasilanie czasem jest tak że np temp zadana według krzywej kocioł chce 35 a on grzeje na 36,5 niżej nie zejdzie temp powrotu ma różnice 5 stopni czasem mniej . Pali praktycznie na 23% mocy to jest około 3,8 kw niże nie zejdzie . Koledzy jak optymalnie go ustawić ma sens nocne obniżenie temp . Dodam że mam panel bm2 ale nie próbowałem go włączyć jako sterownik pokojowy nie ma to chyba sensu . Instalator ograniczył górną moc kotła ale nic to nie zmieniło może mi się wydaje że spalanie jest duże ale patrząc na to jak będzie wiosna to myślę że spalanie będzie na tym samym poziomie . Trochę to dziwne może ta krzywa za niska jest lepiej wyższą ustawić ? Poradźcie coś. Dziękuję
  2. Witam kolegów będę miał robioną kotłownie pow grzewcza 290 m2 spora ilość kaloryferów stary budynek dobrze ocieplony z nowymi oknami o niskiej przepuszczalności . Kocioł wolf cgb 2 20 kw jak twierdzi instalator potrzebne sprzęgło wolf ma słabą pompę . Podaję osprzęt jaki mam zamontowany . kaloryfery podłogówki 1. 100x50 5,75m2 pompa willo skrzynka 2 piętro 2. 160x50 8.80m2 pompa willo skrzynka 2 piętro 3. 110x50 4m2 brak możliwosci oddzielnego zasilenia 4. 100x55 9m2 brak możliwosci oddzielnego zasilenia 5. 120x60 2m2 brak możliwosci oddzielnego zasilenia 6. 200x60 12,5m2 brak możliwosci oddzielnego zasilenia 7. 200x60 5,5m2 brak możliwosci oddzielnego zasilenia 8. 100x60 9. 90x45 10. 120x60 11. 200x60 12. 200x60 13. 100x60 14. 70x60 15. 100x60 żeliwo piwnica 16. 100x60 żeliwo piwnica 17. 200x45 18. 60x60 19. 110x60 20. 60x60 21. 160x60 Wysokość do 2 piętra 6.80 m Potrzebuję info jaka pompa do sprzęgła i czy ewentualnie np termet dał by radę bez sprzęgła ? Jak to jest z zużyciem gazu jak jest sprzęgło jest wyższe czy to są mity
  3. Dzięki wolfa ma tata serwis mam blisko viessmann tez blisko mam serwis buderus nie najdalej . Ale jakoś wolf ma dziwnie zrobione te krzywe grzewcze w sofcie nie pasuje mi jakoś . Spalanie pewnie będzie podobne jak myślicie czy jednak jakaś firma ma mniejsze zużycie gazu .
  4. Witam jestem przed zakupem kotła myślę nad marka buderus wolf wiessmann ewentualnie imergas . Wskaźnik zapotrzebowania na moc wychodzi 39 W/m2 a całkowite roczne 24 203 Kwh = 87 GJ . Zależy mi na dobrej aplikacji podpięcie 2 obiegów grzewczych i oszczędności w spalaniu .
  5. Tak jest wiecej miejsca ale sie zastanawiam co bedzie jak 4 d otworzy sie całkowicie na dom czy ta mocniejsza pompa na instalacje nie bedzie sciagac calosci z pompa na powrocie ni ebedzi eproblemu moge dac tylko czy ona moze dzialac caly czas czy pod sterownik ja dac i jak z konfiguracja
  6. Nie takie cos mnie nei interesuje pytanei czy spuszczac wode i wsatawic pompe przed 4 d albo na powrot czy ma sens
  7. Teraz musze w to brnać boje sie ze jak dam pompe przed zawor albo na powrocie to bedzie bałagan . Sam juz nie wiem jak dam przed to jak beda działa obie pompy to moze ta mocniejsza na instalacje wyciagac cieplo co ma isc do powrotu z tego drugiego obigu . Mieliscie racje na błedach sie człowiek uczy .
  8. Wymieniłem na 4D afriso calowy efekt dobry ale z tym powrotem trochę dalej kijowo . Jak się zamknie na 0 to wtedy powrót robi się gorący grawitacyjnie a jak np jest na 5 zawór to w powrót leci prawie nic nawet na 3 jak ustawie . Chyba jednak brak pompy kotłowej przed zaworem chyba żałuje decyzji wymiany bo niewiele się zmieniło .
  9. A te zawory temperaturowe sprawdzaja sie ? Jakos obstaje przy 4d z jedna pompa za powinien dac rady grawitacyjnie .
  10. Załaczylem zdjęcie ze strzałkami tylko czy to bedzie działac tak ja ja chce to nie wiem napewno 4 d by dał radę . Bo jak mi sterwonik wykryje na powrocie temp poniżej 35 to zamyka zawór 3 d teraz całkowicie ale nic to nie zmienia bo temp nie rosnie . Mi chodiz o pełna autoamtyke zeby po podgrzaniu powrotu sterownik wrócił do normalnej pracy .Bo teraz 3 d reguluje mi temperature na dom i działa to bardzo dobrze .
  11. Tak tylko jak drugi zawor 3d to kolejna pompa czy da rade bez?
  12. Proszę o poradę bo nie chce jutro podjąć pochopnie decyzji i wymienić 3d na 4d a efekt będzie mizerny albo będzie jeszcze gorzej dodam ze teraz regulacja ciepła na dom z 3d działa mi bardzo dobrze problemem jest niska temp powrotu .Czerwona strzałka zasilanie górna pompa do cwu niebieska powrót niebieski krzyżyk łączenie powrotów . Ta cienka rurka z lewej nad regulatorem która leci do powrotu to wracająca woda z cwu . Ale jak działają 2 pompy to ona nie trafia do powrotu chyba strumienie wody się spotykają to jeden z problemów który udało mi się odnaleźć . A wszystko sprowadza się do tego ze w tym sterowniku co mam jest opcja ochrony powrotu jak mam ja aktywna i ustawiona na 35 stopni to po nocy rano zawór jest zamknięty na 0 i włączona ochrona powrotu . Po dołożeniu do pieca opału i wzroście temp powrotu sterownik powinien wrócić do normalnej pracy . Tak się jednak nie dzieję muszę wyłączyć ta opcję zawsze rano albo całkowicie . Z góry wielkie dzięki.
  13. Witam kolegów zastanawiam się czy to ma sens dziś jest wielki wiatr wiec zamknąłem czopuch do polowy palę na pid z czujnikiem temp spalin . Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane bo mi się wydaje ze jeżeli jest czujnik temp spalin czopuch może być otwarty na maxa i tak czy siak za dużo spalin nie poleci w komin a klapka zamykającą czopuch jest za czujnikiem spalin wiec jaki to ma sens . Tak się zastanawiam i będę wdzięczny za jakieś sugestie.
  14. Witam został mi sterownik uzywany pare dni z listwa sprawny 100% z czujnikami spalin i temp 2 sztuki . Obecnie korzystam z ecomaxa 250 W mapnelem ecoster ale uwazam ze st -85 był dokładniejszy i lepszy szkoda ze nie miał pokojówki . Oferty prosze na priv badz gg 4712209 pozdrawiam
  15. To właśnie wiem ze regulator można dołożyc i jest fajny ale jak z obsługa nie jest tak czasem przesadzony ten sterownik według opini co zasięgnołem należy w obsłudze do trudnych . Potrzebna by mi była wypowiedz kogoś co posiada kocioł z takim sterem .
  16. Witam kolegów jak to ustawić żeby to działało dobrze . Sas uwt st-85 załączenie pompy cwu 40stopni Co 45 temp na kotle 60 stopni zawór trójdrożny 2 pompy ogrzewanie wody CWU 45 stopni Histereza na 5 na fabrycznym ustawieniu ale zmieniłem na 2 i chyba gorzej na tym wyszedłem . Zawory zwrotne na pompach są ale rano woda ma 39 stopni a temp na kotle spada do 52 . Dziś na noc załączę na próbę priorytet CWU i zobaczę co będzie .
  17. Witam zna ktoś ten sterownik . Zakupiłem Sas UWT 29 Kw zasyp bez podajnika i miał być z tym sterem a jest st-85 z Pid . Po ciężkiej walce mam możliwość zmiany ale nie wiem czy ma sens kocioł pali dobrze na st-85 . Z tego ci mi powiedziano to stosują je do podajników . Jedyna mozliwość na plus to podłączenie regulatora pokojowego . Proszę o odpowiedź kogoś co miał do czynienia z tym sterownikiem bądź ma kocioł z nim . Wielkie dzięki .
  18. Zaraz to się nie przepali rozmawiałem z producentem i użytkownikiem pieca działa bez problemu i spalanie z czujnikiem temp spalin jest lepsze.
  19. Witam kolegów wyboru kotła dzięki waszej pomocy dokonałem szybko ale byłem przekonany ze ten kocioł jest produkowany z sterownikiem st -85 tylko i wyłącznie a nie do końca tak jest chyba byłem niedoinformowany . Ma ktoś jakieś rozeznanie w tych sterownikach st 85 albo Eco Max 250W bo jeszcze jest Optima Eco 2 ale nie biorę pod uwagę nie ma możliwości podłączenia czujnika temp spalin . St 85 czy Ecomax ? Oglądając instrukcje to st 85 wygląda na bardzo słabo rozbudowany a z drugiej strony co więcej trzeba . Mam nadzieje ze czujnik temp spalin jest na wyposażeniu kotła z tym sterownikiem bo nie spytałem . Plis doradzcie coś szybko może jutro wykonam tel i da się jeszcze zrobić zmiane sterownika . Z góry wielkie dzięki
  20. Dziękuję wszystkim wybór padł na Sas UWT 29 Kw zobaczymy co z tego wyjdzie czas pokaże . Wielkie dzięki i pozdrawiam
  21. Dziękuje wszystkim za szybkie odpowiedzi . Mi zależy na kotle z górnym spalaniem pali się węgiel drzewo czasem liście z ogrodu różnie to bywa . Ziębiec mnie jakoś nie kreci nie wiem czemu jak już to Sas i jakoś jeszcze kolega mnie namawia na Cichiewicza jak porównanie tych kotłów ? Mam jeszcze jedno pytanie czy mam zastosować zawór trójdrożny albo cztero .
  22. Witam szanownych kolegów . Mam taki mały problem kończy się już żywotność mojego kotła ogniwo 27 kw trochę zaczyna ciec. W związku z tym ze będę rozbudowywał dom szukam czegoś o mocy 30 Kw . Podam może kotły z których chce wybrać oczywiście bez podajnika górne spalanie będę palił węglem orzechem . Heinztechnik seria HT 30 kw Defro Optima Komfort Plus 30 Kw Sas UWT 29KW 4 to chyba tyle Pleszew odpuściłem chwała kotły Cht od Cichewicza ale tam nie mam swojego faworyt i odpowiednika tych kotłów jak ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny za jakaś podpowiedz zależy mi tez na uzyskaniu jak najlepszej stałopalności wiadomo to są tylko kotły zasypowe no prostym czyszczeniu kotła . Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.