Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup pieca


Zabolek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Ci mogę pomóc tylko co do drewna. Kup Attack z buforem jaki zalecają. Dziękuję. Reszta to raczej Ci za bardzo nie pomoże. Trzeba przejrzeć forum. Szczególnie że nic konkretnego nie napisałeś. Ani paliwa, ani czy automat czy ręczny. Stąc Cię na gaz to sobie zrób. Nie ma gazu to zobacz na co Cię stać.
Www.cierpliwościwe.pl
I pochwal się czy architekt wyliczył tak jak ten kalkulator.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostanie Ci polecony przez użytkowników Skamp-PV. Ponoć bardzo fajny kociołek z tego co wyczytałem, ale zacznij od wypełnienia cieplowlasciwe.pl i podziel się informacją co teraz masz oraz jaką instalację, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił Metalters. Ale nie wiem czy oni działają na całą Polskę. Działają we wsi pod moim rodzinnym miastem. U znajomych chodzi kilka groszkow i pelletow. Ogólnie są świetne. Nawet design.
Wszyscy ich szanują. Zobacz na sprawność. W instrukcji są certyfikaty. Pellet ma chyba najlepsza sprawność w Polsce. Ok. 96%. Tylko ok 96% na modulacji 100% jak i na 30%. Groszek chyba też podobnie. Reszta branży pod tym względem leży. Na pewno potentaci.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pławnowicach jest bardzo tanio bardzo ciekawy pellet, pod Kędzierzynem ze slomy też tani. Wychodzi mniej niż dobry groszek. Zobacz na Olx. Poszukaj i popytaj. Nawet mój ojciec się z groszku wypisuje. Ja uciekam do drewna, może z dodatkowym pelletem.
Poczytaj jak kłopotliwy potrafi być groszek. Choć w nowych kotlach zasypowych chyba też ciężka sprawa.

Groszek będzie coraz droższy. Nie mamy odpowiedniego węgla do tych kotłów. Już krusza urobek. To niby daje 40% strat w postaci miału. A kotle na groszek będzie coraz więcej, tak jak coraz więcej importu. Kaloryczny wtorek nie jest dobry gdy jest spiekajacy.
W Knurowie jest fajny skład węgla.

Zobacz wpierw jakie paliwo masz dookoła. Jak masz tartaki dookoła to dobry kocioł na trociny i zrzyny też można znaleźć. Jak mieszkasz pod kopalnia to kupujesz kocioł na węgiel. Taka zasada.
W Gliwicach jest fajna firma ze zrebkami. Kocioł ponad 18 tys ale później odpowiednik tony węgla wychodzi 280pln w automatycznym kotle.

Ja myślę że kocioł do groszku to poprostu kocioł do groszku. Tak troszkę oglądałem i wszystkie są takie same. Ważne by węgiel był i długo Ci pociągnie. Sprawdź jakie Metalters maja podajniki i poczytaj o nich. Wymienilki ciepła maja wypasione. Sam kocioł jest bardziej paletowy niż węglowy. To dobrze. Jest bardzo fajny i chyba dla gwarancja ale tutaj musisz sprawdzić bo nie dam głowy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DzonyZerg tu właśnie nie mam gazu i prawdopodobnie nigdy nie będzie A ta firma co podałeś to jest niedaleko mnie bo mieszkam 10 km od Gliwic więc to około 30 km
Jeśli chcesz zobaczyć na żywo skamp-pv z palinikiem sv200 to zapraszam na oględziny pracuje umnie taki kocioł. Mieszkam nie daleko Gliwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiaj się ,bierz na ekogroszek nie pchaj się w  inne kotły typu zasypowce ds itp,od tego sezonu palę w OEP plus jak na razie jestem mega zadowolony ,sterowanie przez internet jest super ,podgląd ,obsługa kotła sprowadza się w moim przypadku, że co kilka dni potrzeba uzupełnić ekogroszek i wybrać popiół ,czyszczenie co 3 tygodnie  ,przesiadłem się z ds i szkoda że tak późno.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to racja.

Pelety, groszek albo drewno w rasowym kotle Holzgas(HG).

 

Drewno bez problemu może być tańsze niż orzech, a dużo trudniej by Cie orznac. Palenie raczej kultura i czystość. Poczytaj na forum o paleniu węglem w nowych kotlach. Jak węgiel to raczej tylko automat.

 

Zobacz sobie na ciepłowlasciwe.pl. ile paliwo mniej więcej kosztuje do ogrzania. Choć nowoczesnego kotła zasypowedo dolnego spalania (DS) to tak chyba nie ma.

 

Przeczytaj sobie np w dziale "kwestie finansowe". Dużo o tym wszystkim piszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kijasr napisał:
1 godzinę temu, Zabolek napisał:
DzonyZerg tu właśnie nie mam gazu i prawdopodobnie nigdy nie będzie A ta firma co podałeś to jest niedaleko mnie bo mieszkam 10 km od Gliwic więc to około 30 km

Jeśli chcesz zobaczyć na żywo skamp-pv z palinikiem sv200 to zapraszam na oględziny pracuje umnie taki kocioł. Mieszkam nie daleko Gliwic.

A gdzie dokładnie jaka miejscowość to się zgadam z Tobą i zobaczę bo wiadomo inwestycja na długo musi być i bym zobaczył z czym to się je :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to luz. Choć nie wiem jakie paliwo z okolicznych kopalni. Poczytaj czy dobry groszek. Inaczej w okolicy może być ciężko ( zły węgiel z lokalnej kopalni będą sprzedawali jako dobry) - nie znam się na weglu. Całe życie leciały deputaty z Julki.jedź zobacz ten palnik. Czytałem tu i tam ze jest super. Ale ja to się kompletnie nie znam. Miałem szufladę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zabolek napisał:

Witam potrzebuje pomocy w kwestii zakupu pieca :) tylko nie wiem jaki :( niedawno kupiłem dom 105 m bez ocieplenia i szukam Ale jestem ciemny z tego pomoże ktoś?

Przede wszystkim, jaki to dom. Nowy, stary? Jaki masz komin, systemowy czy starego typu, murowany. Rzucili się do doradzania, nie mając żadnych danych o budynku.

Jeżeli komin jest ceglany, to zapomnij o podajnikowcu. Wtedy tylko zasypowiec z buforem, ewentualnie przebudowa komina na systemowy lub rozwiercanie starego, z założeniem wkładu ceramicznego (duży koszt).

Kiedy się już zdecydujesz, możemy porozmawiać o mocy kotła. Wówczas będziesz musiał określić, z grubsza, zapotrzebowanie na ciepło. Najprościej na stronie http://cieplowlasciwie.pl/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni. Przy węglu, wystarczy co drugi sezon doliczyć do kosztu paliwa, cenę nowego wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem podajnikowców, wręcz przeciwnie. Nie można jednak polecać jakiegokolwiek urządzenia, nie znając warunków, w jakich ono będzie pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DzonyZerg napisał:

A jak z pelletem? Nie sądziłem że to aż taka lipa.
 

Do pelletu podobno się nada. Tylko, że koszt ogrzewania zbliżony do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.