Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie miałem węglowym


chemick87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam problem z piecem Zębiec kmw 23 przy spalaniu mialu węglowego. Chodzi głównie o to że duża ilość mialu przesypuje się do popełniła, przez co wyrzucam duża ilość biedopalonego paliwa. Po za tym po pewnym czasie od rozpalenia zaczyna wydobywać się dym z dolnych drzwiczek przez co cała kotłownia jest zadymiona. Dodam jeszcze że chwilę po rozpalenia miał pali się znakomicie, ale po pewnym czasie zaczyna wyplac się tylko przy kanałach dolotowych powietrza po bokach pieca i to niezbyt intensywnie. W tym samym czasie pojawia się dymienie. Wydaje mi się że wynika to z tego że miał zasypuje te kanały odlotowe przez co ogień "dusi się". Próbowałem kombinować z wilgotnościa mialu, próbowałem również podkladac na ruszt gazety aby miał nie przesypywal się do popielnika, jednakże nie dało to żadnych efektów.  Z tad też moje pytanie czy jest to normalne zjawisko? Czy da się ten problem jakoś wyeliminować? Podczas spalania zwykłego węgla problem ten nie występuje. Zakupiłem miał gdyż jest to paliwo podstawowe do tego pieca, po za tym miałem nadzieję że trochę oszczedzem na kosztach ogrzewania. Póki co wydaje mi się że poplynalem z tematem. Pełen zasyp starcza mi na 12h przy obecnych temperaturach. Dmuchawa cały czas chodzi na 100%. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin i czopuch drożny? Bo wygląda to na brak "cugu"

 

PO pierwsze miał musi być mokry ( tak żebyś mógł w dłoniach zrobić z niego kulkę, która sie nie rozpadnie), po drugie miał kosztuje tyle co wegiel orzech II więc palenie nim jest mało ekonomiczne a syfu przy tym że szok.

 

PS. możesz spróbować dołożyć dodatkowy napowietrzacz na środek ruszt wykonany z met. profilu z nawierconymi otworami.

post-22792-0-65611500-1502180039_thumb.jpg

 

Oczywiście "góra" profilu zaspawana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin i czopuch drożny, kanały doprowadzające powietrze również. Widać to podczas rozpala nią gdy załącza się dmuchawa i powietrze zaczyna dochodzić do paleniska. Niestety po około godzinie te kanały jakby się zatykaly i piec zaczyna się dusić, dodatkowo pojawia się dymienie z popielnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję w ten sposób. Parę razy zrobiłem w ten sposób że przespałem miał z worka do taczki i zalalem woda. Przemieszalem żeby był wilgotny i Od razu do pieca. Takie "leżenie" pomoże? Wcześniej nie dało to żadnych rezultatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Kupiłeś syfiasty miał albo co gorsza odsiewke. To jeszcze gorsze , bo to miks wszystkiego co mają na składzie zesypane na jedną kupę. Miał delikatnie nawilż, ale tak by nie kapala woda. Od razu możesz ładować do kotła. A jaki sterownik? Geco? Jak ustawiony nadmuch? Czujnik spalin sprawny? Miałem ten kocioł i był OK. 

Otwórz dolne drzwi i poswiec latarką na tą blachę na spodzie. Jeśli zdeformowana to źle się rozkłada moc nadmuchu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

No to nie dziwię się że masz problemy. Ta firma słynie z kantów niestety. Poczytaj na forum , sporo o nich tutaj się pisało. W wyszukiwarkę wstukaj nazwę tej firmy i otworzą Ci się oczy. Jeśli nie kupiłeś dużo, odpuść ich sobie i szukaj innego dostawcy.

Twój sterownik jest OK, dobra rzecz, winny miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.