Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tłokowiec Stalmarka a sadza


Snurq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc, mam u rodziców kociołek stalmarka boss vegas tłokowiec, i problem jest z sadzą, muszą wybierać co 3 dni, inaczej spaliny nawet nie dochodzą do komina. (całe wiadro sadzy)

 

Znalazłem temat, w którym wypowiadał się @Minek3, i tworzył rożne przeróbki kotła np szamoty by zmniejszyć komorę spalania 

U niego wyglądało to tak:

da1af4ae7ff3d026gen.jpg

 

ja stworzyłem takie coś z szamotów

6KZ0aVc.jpg

Macie jeszcze jakieś pomysły? zwiększyć trochę odległość między szamotami? Na wyższym nadmuchu potrafi wyrzucać płomień za lewy szamot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ze zmniejszają jakoś dawkę podawanego paliwa na około z tego co pamietam 150g, a u Ciebie ile jest paliwa na jedno podanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na około 500g, ale ciężko mi powiedzieć.

Fakt jest tego trochę za dużo, co uniemożliwia precyzyjne spalanie.  Ale chciałbym dojść z tym do ładu bez modyfikacji, gdyż rodzice mają na to jeszcze gwarancje, i nie dadzą sobie tego ruszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz do producenta. Niech przyjedzie ustawić. Niektórzy maja dawkę 200g seryjnie i zmniejszają jak wyżej to z 500g musi być sadza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o dojście do ładu z tym zapytaj kolegi Pieklorza może coś podpowie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.