Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł SAS SOLID 19KW sterownik tech st- 555


krist8181

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł Sas Solid 19KW od października tego roku , na chwilę obecną ogrzewa tylko dom około 130m2. Dom nieocieplony z lat 50.

1. Jeśli na zaworze 4d mam zadaną temp 44 stopnie to czy temp 65 stopni zadana na kotle jest ok.
2. temp spalin waha się pomiędzy 80 a 120 stopni.
3. N chwilę obecną zasobnik 160 kg wystarcz mi na 8 dni przy temp zewnętrznej do -2 do 5 stopni.

Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny do tak wysokiej zadanej masz fajne . Co do samej zadanej trudno powiedzieć . Jedni powiedza ok i tak oszczędzić za wiele nie oszczedzisz . Inni powiedza zejdź w dół , w tym ja :) . Spokojnie ale prowadzac przy tym obserwacje zjechal bym ponizej 60. U mnie byla w ubieglym roku zadana 54 ,w tym jest 57 a w sumie też byla . Bo zjechalem sobie stopien wczorajszego wieczoru . Poki co proporcja wyjscie a wejscie wody jest ta sama. Nie wiem jak bedzie z czystością ,to się okaze .  Tez kwestia calej instalacji . Czy masz zbiornik wody użytkowej ,na ile to jest ustawione . I tak dalej . Zjedz sobie do 60 i przekonaj się . Powinno wegla pójść troszkę mniej . Chociaż to tez nie jest takie miarodajne liczenie z racji zmieniającej się co dzień pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp na kotle, różnie jedni piszą 65 nawet 70, inni 50-55. Generalnie im wyżej tym lepiej co do ilości paliwa to bywa różnie. Może być tak że wyzsza zadana a paliwa wcale nie musi iść więcej. Spaliny? Żadną regułą jest jaka ona jest. Zależy gdzie czujnik spalin. U jednych będzie 70 u innych 150. Ok 20 kg na dobę? Też nie wygląda tragicznie, przelicz ile chata potrzebuje kw, i ile wyciągasz z tego opału z 20 kg. Dolicz straty itp. istotnym jest aby kocioł modulował a nie odstawiał się, w kotle czyściej i mniej spali.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna temperatura kotla to 60 podana przez producenta. Jeśli zadaną temperaturę na 4d masz 44°C to reszta ciepłej wody powinna Ci wracać do kotła żeby dogrzac powrót. Wtedy kocioł powinien mniej pali z tego względu że szybciej się dogrzewa. Powiedz jaka masz temperaturę powrotu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ taki jak na zdjęciu bez instalacji CWO jedna pompa bez zaworu roznicowego I zaworu zwrotnego przy zaworze 4d . Na pozostałych zdjęciach popiół I płomień. Zaznaczam że kocioł pracuje na PID. Czujnik temperatury co jest za pompa, a czujnik na powrocie przy samym wejściu do kotła. Screenshot_20191206_100419_com.adobe.reader.thumb.jpg.b39b47928269f73b10f10da1e63e502d.jpg

IMG_20191206_095900.jpg

IMG_20191206_095920.jpg

IMG_20191206_102817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdj instalacji a zwłaszcza 4d. Dobrze by było gdybyś miał pompę kotlowa na powrocie z 4d do kotła założona. Bo jak widać grawitacyjne to słabo z tym powrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ taki jak na zdjęciu bez instalacji CWO jedna pompa bez zaworu roznicowego I zaworu zwrotnego przy zaworze 4d . Na pozostałych zdjęciach popiół I płomień. Zaznaczam że kocioł pracuje na PID. Screenshot_20191206_100419_com.adobe.reader.thumb.jpg.b39b47928269f73b10f10da1e63e502d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśle o tym na wiosnę, na chwilę obecną podniosłem minimalną temp powrotu na 48 stopni zobaczymy jaki wykres wyjdzie do rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.