Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skoki w nadzorze


kott

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Dzisiaj kolejny problem. Infolinia techu poradziła mi żebym przeszedł  na PIDa  i tu pojawił sie problem że temp na kotle skacze ( przy zadanej 60s ) od 45s przy spadku do 75 w nadzorze , kiedy to regulator pokojowy wyłącza pompę. Czy to jest normalne zachowanie kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ustawiony sterownik tak że po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu wyłącza pompę to jest to normalne że temperatura tak skacze. Kocioł uzyskuje 60 ° C sterownik wyłącza pompę nie ma odbioru ciepła więc temp. na kotle leci w górę.
Lepszym rozwiązaniem jest założyć głowice termostatyczne na grzejniki lub siłownik na zawór 4D jeżeli posiadasz

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice termo mam na wszystkich grzejnikach. zawór mam 3d esbe. Regulator założyłem bo tak poradził mi fachowiec co by pompa nie chodziła cały czas a dzięki temu zaoszczędziłbym na groszku, a wiedział że mam termostaty i twierdził że nie potrzebnie zakładałem na grzejniki gdyż mam stare wielkie żeliwne i te termostaty nie spełniają swojej roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli palisz cały czas to wyłącz opcje wyłączenia pompy. W zamian zmniejsz temperaturę która idzie na grzejniki. Jeżeli masz głowice na grzejnikach to wiesz czy działają czy nie, czuć czy grzejnik się zamyka.
Jeżeli głowice działają i spełniają swoją rolę to i tak zmniejsza zużycie groszku bo nie ma odbioru ciepła. Kocioł łagodnie koryguje temperaturę bo nie dzieje się to nagle.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę ustawiasz na zaworze 3D. Nie wiem jaki masz regulator jeżeli nie ma możliwości zmiany tej opcji na regulatorze/sterowniku to odlacz. Zapewne będzie opcja zmiany na sterowniku jeżeli posiadasz.

W razie pytań napisz jaki masz kociol, sterownik, regulator.


Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś dziwny zawór jeżeli nie ma żadnej regulacji. To będziesz miał trochę ciężko bo z tego co piszesz to oprócz włączenia wyłączenia pompy oraz zmiana temperatury na kotle to nie masz żadnej możliwości regulacji. Musisz dopytać kogoś kto ma podobny kocioł bo nie znam tego sterownika.

U mnie tak wygląda instalacja.feec73e843925dd2fb65895614f0ae61.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie poszalejesz najlepiej jakbyś miał zawór 3D lub 4D z możliwością regulacji bo tak to niewiele da się zrobić

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zawór 3D tylko atv czy jakoś tak. Jest to zawór termostatyczny, na nim jest napisane od ilu stopni się otwiera. Jest to zawór bardziej do ochrony powrotu niż sterownia jaka woda gdzie ma popłynąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest źle poskładane. Jak jest  ten zawór VTC założony to pompa powinna być na powrocie pomiędzy kotłem a zaworem. Czeka cię przeróbka instalacji. Regulator pokojowy na razie wyłączyć.

image.png.cd465a9bc6050dbd32efdffc322cf399.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi kto taki mądry i wstawił ZZ jako obejście pompowe?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.