Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik 3 fazowy do podajnika Stalkot Samoczyszczącego i sterownika Timel skzp-02


ByCygano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kocioł wyprodukowany przez lokalna firmę 25 kW.

Sterownik Timel skzp-02.

Podajnik Stalkot Samoczyszcący 12-25 kW

Silnik :

IMG_20191123_095958.thumb.jpg.4d8190e25d0b6d636d7b273db7f763ab.jpg

Problem polega na tym, że podczas podawania paliwa silnik buczy warczy, co roznosi się po całym domu. Do tego moja sypaialnia jest tuż nad kotlownią co mnie jeszcze bardziej drażni. Wyczytalem, że najskuteczniejszym sposobem jest wymiana silnika na 3 fazowy, 3 fazy do kotlowni mam podprowadzone, więc to nie stanowi problemu.

Pytanie mam zasadnicze, czy ktoś poleci jakiś silnik 3 fazowy pasujacy do tego palnika i czy da się to podłączyć z posiadanym prze mnie sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Elektrycznie nie ma z tym problemu.

Po instalacji nowego silnika trójfazowego należy go zasilić poprzez stycznik i zabezpieczyć termikiem.

Stycznik z kolei będzie załączany przez dotychczasowy sterownik z tego samego wyjścia co był silnik jednofazowy.

Trzeba tylko dobrać wartość zabezpieczenia termika do silnika i sprawdzić poprawność obrotów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jako, że problem dalej nie rozwiazany a kolejny sezon na buczenie i warczenie w trakcie, to prosze o poradę.

Jako, że jedynym i sensownym sposobem, który warto spróbować jest podmiana na silnik 3f, to w nowszych okolicznosciach są nowe problemy.

Na dniach ma przyjść zasilacz awaryjny ups, i przeszkoda polega na tym, że zasilanie musi isć z 1f. Dowiedziałem się, że silnik da się podłaczyć przez falownik, taki zestaw zaproponował mi sprzedawca:

https://allegro.pl/oferta/silnik-0-12kw-1350obr-min-230-400v-b3-siemens-8604820713

https://allegro.pl/oferta/falownik-6sl3210-5bb13-7uv0-siemens-8288411760

Teraz pytanie do starszych i mądrzejszych, czy da się to podłaczyć tak aby sterownik kotła SKZP 02 sterował po przez falownik silnikiem i wszystko było podpięte pod gniazdko 1F ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przed wymianą na inny silnik odkręcić go od przekładni i zmierzyć ośkę, a składając napchac gęstego smaru w gniazdo przekładni - powinno pomóc na buczenie :-) 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reded

Dziekuje za sugestie . Mam pytanie, czy aby odłaczyć silnik od motoreduktora wystarczy odkręcić 4 śrubki i go wyjąć, czy są tam jeszcze jakieś inne haczyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, silnik zazwyczaj jest na czterech śrubkach. Pewnie będzie jeszcze klin, nie gubić bo nie będzie przeniesienia napędu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany, nie pomogło smarowanie i inne cuda. Na drodze kupna nabyty http://kotly.es24.pl/opis/9334860/motoreduktor-linix-40w-11obr.html  i po za kotłownią praca nie słyszalna. Problem rozwiązany bez kombinowania z elektryką, wymiana plug&play i cisza w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.