Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Salus 091FL - odlicza godzinę / temperature


Konrad89

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, podobno sam bez ingerencji nikogo sterownik zaczął działać inaczej niż powinien. 

Na wyświetlaczu widać było jakby odliczał godzinę od 24 do 1 i tak w kółko,  próbowałem to jakoś usunąć zaczął w taki sam sposób odliczać temperature od 30 stopni w dół i także się to zapętla. 

Próbowałem znaleźć rozwiązanie w sieci niestety nie spotkałem takiego problemu. 

Wcisnąłem reset po czym zaświeciły się wszystkie ikonki, potem pokazała się jakby godzina, temperatura po czym nie można było nic zmienić, po jakimś czasie pokazał się normalny wyświetlacz, ustawiłem wyższą temperaturę, piec się włączył, działał moim zdaniem prawidłowo, ogrzewanie się włączyło,  grzejniki i podłogówka pracowały, wyświetlacz działał prawidłowo, po osiągnięciu zadanej temperatury ponownie zaczęło się odliczanie w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały edit. Po kolejnym resecie wyświetla 

1. Wszystkie możliwe ikonki 

2. Po tym pokazuje się symbol sterownika 

3. Pokazuje hmm..... godzinę? 

4. Wyświetla aktualną temperaturę i nic innego nie pojawia się na wyświetlaczu. Czyli tak samo jak było wcześniej tylko wcześniej sam w pewnym momencie zaczął wyświetlać normalne wskazania i mogłem ustawić np temperaturę przy jakiej ma się włączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prosty regulator temperatury. Zrób tak:

Wyjmij baterie, zewrzyj na chwilę blaszki stykowe aby rozładować kondensatory w regulatorze.

Poczekaj kilka minut.

Załóż nowe baterie (2xAA) i sprawdź czy zaczął działać tak jak powinien. 

Jeżeli działa to znaczy że jest OK a jeżeli nie działa to należy wyrzucić i kupić nowy - koszt około 100pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.