Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł na pellet i gaz w jednej instalacji


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czy ktoś z was ma może w jednej kotłowni kocioł na Gaz i Pellet połączony w jedną instalacje ??

Zacznę od tego że nie mam przyłącza gazu a jedynie rozważałem korzystanie z butli 33kg z propan butanem ( lub samym propanem ) 

Mam zamontowany kocioł defro bio slim 10kw  i ogrzewa dom i CWU ,  mam również okazję zakupu kotła Ariston  GENIUS PREMIUM EVO 24 EU praktycznie za grosze , i tutaj moje pytanie czy da coś połączenie tych dwóch źródeł ( chodzi o koszty ekonomiczne opału ) pomijając koszt montażu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt to chyba najmniejszy problem

Po pierwsze musi być osobne pomieszczenie na kocioł gazowy,

Po drugie to pomieszczenie musi być nad poziomem gruntu- kociło na LPG nie może być w piwnicy!

Po trzecie osobny komin

 

Jak spełnisz te trzy warunki to można instalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pewnie przyjąłeś wartości opałowe tych paliw , ale jak to się ma do sprawności , strat  kominowych itp. troche nie chce mi sie wierzyć w te wartości bo wychodziło by na to że dzisiaj zużywając pelletu za 2500zł na rok na dom 120m2 to gazu bym zużywał za 5000zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom parterowy 102m2 mieszkalne + garaż ogrzewany i kotłownia ( razem 45m2) , na dzień dzisiejszy podłogówka 50m2 i pokoje i garaż grzejniki , dom wybudowany w 2015r. raczej dobrze ocieplony , na dzień dzisiejszy 3 tony pelletu na cały rok z CWU (3 osoby , wanna, ) kocioł  defro bio slim na  zaworach trójdrogowych + pompa kotłowa , bez bufora , zasobnik cwu 220 l , temp w domu 22,5 stopnia , regulowana od termostatu pokojowego ktory steruje rozpalaniem i gaszeniem kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 3 tony pelletu na cały rok razem z CWU to co ty chcesz jeszcze oszczędzać? Możesz ewentualnie tańszy pellet kupić. Ten Bio Slim to rozumiem 10KW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.