Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro sigma e dwa budynki


makrkaron

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich na forum,

temat jest dość nietypowy ale myślę że ciekawy.

Defro sigma e 20KW z k1pv4 + moduł int.

1. Budynek  usługowy

-tutaj jest kotłownia,

-w budynku ogrzewanie kaloryferami

-zawór 3 drogowy sterowany pogodówką

- pompa CO

-pompa przewałowa

-pompa cyrkulacyjna

-pompa cwu

 

2. Budynek mieszkalny

-zasilany za pompą CO z 1 budynku (trójnik)

-druga pompa CO na 2 budynku (wpięta równolegle w 1 pompę CO)

-całość ogrzewanie podłogowe

 

To jest stan pierwotny, który nie do końca mnie zadowala i już piszę dlaczego.

pogodówkę można ustawić tak, że albo będzie za niska temp. na kaloryferach (bud 1)(żeby nie przegrzewać podłogówki) albo za wysoka na podłogówce (bud 2) (żeby temp. czynnika na kaloryferach była odpowiednia)

I tutaj pytanie czy jest możliwość zmiany tego układu tak aby:

-w budynku 2 automatycznie regulowała sie temperatura. Niezależnie od ogrzewania bud. 1

-była możliwość wyłączenia ogrzewania na bud 1 i obniżenia temp. na 2 w przypadku wyjazdu na urlop. (najlepiej zdalnie)

Wiem że defro sigma e z k1pv4 nie są przystosowane do ogrzewania 2 budynków.

Chciałbym dodać jeszcze, że mam regulator pokojowy spk lux (jeszcze nie zainstalowany)

Za wszelkie porady chylę się do stóp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że podłoga tak jest wpięta , zawory zwrotne powinny być za pompami ,przed pompą montuje się filtry osadnikowe .To instalacja układu otwartego czy zamkniętego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł jest następujący:

Jako że w-w sterownik obsługuje tylko i aż 4 pompy, odepnę cyrkulacyjną i na jej miejsce wepnę CO z budynku 1 jako np. do podłogówki i zadam jej pracę albo w odstępach czasu albo ciągłą. Pompa CO 2 zostanie na Bud. 2 ale tam w pomieszczeniu umieszczę sterownik spl lux.

I tak zostaną spełnione owe 2 warunki:

"-w budynku 2 automatycznie regulowała się temperatura. Niezależnie od ogrzewania bud. 1 "

\\(pompa CO 2 będzie tak długo pracować aż osiągnie temperaturę regulatora spl lux) Zawór 3 drożny ręczny ustawię tak aby nie zabijał podłogi. Powiedzmy na maks 35 stopni. Bud 1 będzie szedł na pogodówce.

"-była możliwość wyłączenia ogrzewania na bud 1 i obniżenia temp. na 2 w przypadku wyjazdu na urlop. (najlepiej zdalnie)"

\\Pompa na bud 1 nie będzie pompą CO tylko dodatkową, którą bez większych problemów będzie można wyłączyć zdalnie.

Obniżyć temp. Bud. 2 będzie można przez emodul na ustawieniach regulatora spl lux.

Jedyny dodatkowy koszt to jakiś tani regulator do pompy cyrkulacyjnej. Powiedzmy za 100 zł.

Co kolega mironw o tym sądzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.