Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie kotłem gazowym


Radek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Czy mógłby mi ktoś z forumowiczów wyjaśnić na czym polega zdalne sterowanie kotłem gazowym, jak to wszystko wygląda tzn co powinienem zamontować.

Chodzi o dom 70 M2 ogrzewanie podłogowe plus grzejnik 2 łazience.

Kocioł Ariston Clas One 24kw dwufunkcyjny

W każdym pomieszczeniu są wyprowadzone kable na regulatory pokojowe.

Proszę mi podpowiedzieć co muszę dokupić do pieca oprócz sterowników pokojowych żebym mógł wszystkim sterować przez internet, chciałbym używać aplikacji Emodul a sterowniki pokojowe zamontować Tech St292 v3

Czytam to forum, czytam poza forum ale jakoś nie mogę tego poukładać w całość

Bardzo proszę o rozjaśnienie mi sprawy

Pozdrawiam Radek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co sterować przez internet ? Masz ogrzewanie podłogowe i ono ma sporo bezwładność, będzie bardzo długa reakcja na twoje ustawienia. Najlepiej to kupić czujnik temp.zewnetrznej, dobrać odpowiednią krzywa grzewcza - testować kilka dni i zostawić - zapomnieć.

Te pokojowe to też się nie sprawdzą. Co dobija do zadanej temp.zakreca zawór na dany pokój, temp.spadnie i zacznie grzać pokój, a będzie to trwało kilka godzin.

Dla mnie bez sensu. Z grzejnikami jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Generalnie to nie wiem, nie mam doświadczenia z ogrzewaniem, będzie to moje pierwsze ogrzewanie, wcześniej w starym mieszkaniu miałem piece kaflowe

Ogólnie te regulatory pokojowe zalecił mi hydraulik który robił w tym domu hydraulikę, ogrzewanie. Regulatory pokojowe argumentował tym że posadzki są anhydrytowe, że szybko się nagrzewają/chłodzą i mówił że te regulatory mają uzasadnienie. 

Dlatego pytam, czytam co robić żeby było optymalnie, za każdą sugestie i podpowiedź będę wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.