Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł gazowy a bojler pojemnosciowy


mql

Rekomendowane odpowiedzi

Grzanie w bojlerze ma dużo mniejszą sprawność niż w bojlerze z wężownicą - płaszcz grzewczy jest jedną stroną do grzanej wody a drugą do otoczenia co powoduje większe straty ciepła na samym bojlerze.

A tak ogólnie bojlery dwupłaszczowe nie są zalecane do instalacji z kotłem gazowym, szczególnie tym kondensacyjnym - takie jest stanowisko producentów kotłów, głównymi powodami są większe straty ciepła w płaszczu i większa objętość wodna płaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozumiem że masz bojler wiszący , do kotła gazowego najlepszy jest bojler stojący z wężownicą spiralną.

Wężownica w kształcie U to proteza - podobnie jak płaszcz wymaga dużego przepływu i ma małe zdolności oddawania ciepła - ma małą powierzchnie wymiany i stosunkowo dużą pojemność wodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już trzeba iść na jakość wnętrza bojlera - emalia i na izolację - małe straty podczas postojów w trybie grzania CW.

Dlatego polecałem ci Biawara, który ma dobrą izolacje cieplną - jedna z najlepszych na rynku i dobry środek- są w wykonaniu 100 i 150l.

Do gazu poleciłbym ci 150l, tylko są dwie wersje stojąca i wisząca, wg mnie jak masz miejsce to stojąca jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.