Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór grzejnikowy kątowy - dlawik


Patmak260

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Posiadam taki o to zawór, wyjąłem przez przypadek (nie pytajcie jak do tego doszło i dlaczego) ten trzpień. Odrazu go wsadziłem, ale nie chce wejść do końca przez co nie mogę zakręcić głowicy. Woda nie cieknie, cały czas jest przepływ. Pytanie moje brzmi następująco, czy w tym zaworze da się wymienić ten wkład czy muszę wymienić cały zawór? Pozdrawiam i liczę na litość w linczowaniu mnie na dole. 

IMG_20191026_092609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: samą głowicę najpierw odkręć na najwyższą wartość przed jej założeniem. Jeśli nie da się założyć, to wciśnij jeszcze czymkolwiek trzpień dodatkowe 2-3 mm do wewnątrz, potem ponownie załóż głowicę. 

Po drugie: zakładasz głowicę tą samą, która była wcześniej, czy inną/innego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wyrwałeś trzpień z grzybka wewnątrz zaworu, a skoro nie możesz go wcisnąć z powrotem to znaczy, że grzybek się przesunął i trzeba będzie zdemontować zawór, bezy to zrobić, sugeruje wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć przy, obecnej ofercie zaworów, nie sposób wszystko spamiętać, trzeba sprawdzać indywidualnie, czyli wkład w rękę i do hurtowni, jak cena będzie za wysoka, to nowy inny zawór. Spróbuj wykręcić głowicę, może da się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.