Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Heiztechnik HT BIO DUO 25kW sterownik ht 700


Accent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kocioł HT BIO DUO 25kW ze sterownikiem ht-tronic 700 palę w nim pelletem.

Na ściankach pieca zbiera się osad i palnik pali pellet za blisko podajnika.

Wygląda to tak jak na zdjęciach :

https://zapodaj.net/b60ba1668be5f.jpg.html

https://zapodaj.net/032464f0dd702.jpg.html

Ustawienia palnika:

Wydajność podajnika : 15.5kg/h

Ograniczenie wydajnosci dmuchawy 20%

Czas przesypu w trybie awaryjnym 4min

Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu 12sek

Wzrost obrotów dmuchawy 5%

Przerwa podawania w podtrzymaniu 4min

Wydajność dmuchawy 12%

Przerwa podawania paliwa dla pracy 10s  26,5sek

Ust. Kotła Histereza 3*C  Histereza mocy minimalnej 3*C  Temp. kotła 58*C  Temp. powrotu 49*C  Temp. Podajnika 42* C

przesłonę od wentylatora mam otwartą maksymalnie.

 

Proszę o jakieś wskazówki ponieważ piec mam dopiero drugi sezon i w poprzednim straciłem drzwiczki przez wybuch pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Accent napisał:

w poprzednim straciłem drzwiczki przez wybuch pieca :D

Brawo Heiztechnik. Tu problemem jest ze spiekiem ktory blokuje ujscie z palnika. Jezeli palnik nie jest samoczyszczacy to pozostaje co dwie godziny wybierac recznie spiek. A w przypadku obecnosci mechanizmu samoczyszczenia ustawic je z krotkim interwalem. Sadza w komorze spalania to zbyt slaby nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest palnik typu BIO sprzed kilku lat.

Tutaj spieki wypychane są przez ślimak podajnika takiego jak przy węglu. To nie jest typowa pelletówka.

Czy ten nalot w komorze i na drzwiczkach jest też zimą, czy tylko w okresach przejściowych. Jeśli tylko w okresach przejściowych, to jest to efekt podtrzymania. Tutaj paliwo podawane jest cały czas i zwłaszcza w potrzymaniu, gdy nie ma dopływu powietrza, a paliwo się żarzy jest dość intensywne wydzielanie sadzy.

Przepraszam kolego Visitor, jeśli nie wiesz o co chodzi, to nie pisz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeśli to normalne to mogę go czyścić często, myślałem że coś jest nie tak że tak zachodzi sadzą.

A co z paleniem  blisko ślimaka? To też normalne? zauważyłem że co bym nie kombinował to ciągle ogień jest przy samym ślimaku.

Wydajność podajnika na rynnie też trzeba zmierzyć tak jak jest w przypadku typowych palników pelletowych?

Próbowałem nawet przeważyć to co wyrzuci ślimak przez 60sekund w ręcznym trybie podawania i wyszło około 200g czyli 12kg/h i tak wpisałem w sterownik.  Fabrycznie jest 14,5kg/h dla pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.