Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Heiztechnik Q EKO DUO


kobepl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Kupiłem kocioł Q EKO DUO Heitztechnik 25KW ze sterownikiem Menuet i mam potworny problem z ustawieniem tego pieca. Na chwilę obecną spala 70- 100kg na dobę ekogroszku, co gorsze nie mogę uzyskać temp. 50oC temp. na piecu waha się między 41-48oC, piec chodzi na okrągło, w takim tempie spalania zbankrutuje do końca sezonu grzewczego.

Piec ogrzewa dom o powierzchni ok. 200m2 + ogrzewanie podłogowe (z zaworem termostatycznym- bo tak to się chyba nazywa), temperatura nastawiona na piecu 50oC, bez zasobnika CWU, bez termostatu pokojowego, bez zaworu trój lub czterodrożnego + bojler(ale wpięty w instalację C.O bez osobnego obiegu CWU i bez pompy CWU).

Podaje moje ustawienia na sterowniku:

tryb pracy- 0

algorytm pracy- 2

histereza co- 2oC

temp.zał pompy- 35oC

czas pracy podajnika- 10s

czas pauzy podajnika- 60s

czas dmuchawy w podtrzymaniu- 10s

krotność podawania- 3

czas oczekiwania- 10min.

obroty dmuchawy- 2

obroty dmuchawy w podtrzymaniu- 4

czas odłączenia pompy C.O.- 20min

czas przesypywania paliwa- 5min

obroty dmuchawy wzrost- 1

 

Proszę o pomoc, bo podobno przy źle ustawionych parametrach spalania może dojść do uszkodzenia palnika retortowego, które nie jest objęte gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj PETER 82

 

Nie obawiaj się o gwarancje, naprawdę musiałbyś przekombinować z ustawieniami abyśmy nie uznali ci naprawy jako gwarancyjnej.

Nastawy które posiadasz w tej chwili są prawidłowe o ile palisz "dobrym węglem". Tak na marginesie to nie wchodź tak głęboko w sterowanie bez konsultacji telefonicznej z serwisem. Menu SERWIS (PEŁNE) jest tylko dla serwisu.

Co do wielkości spalania to niestety nie mogę uwierzyć, że spalasz tak dużo paliwa. Przy tych ustawieniach podajnik pracując 24 h/dobę poda maksymalnie 56 kg węgla.

Według tych danych kocioł powinien osiągać około 12 kW mocy.

Przypuszczam, że masz nowy dom o wychłodzonych ścianach i sporej ilości wilgoci dlatego moc ta w tej chwili Ci nie wystarcza.

Skróć PAUZĘ PODAJNIKA do 40 s a obroty zwiększ do 3 i kocioł osiągnie wyższą temperaturę. Niestety efektem tych nastaw będzie kolejne zwiększenie zużycia paliwa.

Jedno pocieszenie, z dnia na dzień w miarę wygrzewania domu zużycie paliwa będzie spadało i w końcu spadnie nawet do 50%.

 

Pozdrawiam

 

Serwis Heiztechnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.