Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł z podajnikiem rynnowym a grzanie wody w zasobniku opinie


Miras-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam osoby z forum , które posiadają  kotły z podajnikiem rynnowym i ogrzewają zasobnik wody bieżącej 250-300l litrów w lecie. 

Proszę o podanie kotła, dwu lub trzy letniego, który jest w pewien sposób sprawdzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem to pytanie :) czemu akurat rynna ? Czemu kotly dwu lub trzy letnie ? . W skrócie wszystkimi podajnikowcami da się grzać taką ilość wody . Tu co drugi użytkownik forum lata na tak zwanym trybie letnim . Kwestia tylko sterownika oraz czasu na ustawienie tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kocioł z podajnikiem rynnowym , będę w nim palił 5 sezon, jest to Defro agro duo uni 15kw, zbiornik cwu posiadam 300 litrów, ogrzewam nim wodę również latem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za odzew.

Mam kocioł już sporo lat bo od 2005 wtedy raczkowały kotły z podajnikami.

Mam podawanie tłokowe do ogrzewania ponad 200m/2 o mocy 25KW.U mnie kłopot polega iż nie jestem grzać wody w zasobniku 250 litrowym ponieważ ma zbyt duże palenisko i gdy temperatura się rozpędzi to także długo opada i w ten sposób bo nadmiar temperatury nie ma ujścia i w ten sposób się kocioł wyłącza.

 

Podajniki Brucer wiem jak się sprawdzają bo zdają egzamin z podgrzewania wody w zasobnikach natomiast nie wiem jak sprawdzają się fizycznie podajniki rynnowe.

Pytałem o kotły co używają co najmniej  trzy lata ponieważ chodzi o zaprezentowania doświadczeń wynikających z użytkowania.

Proszę kolegów o wylewne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Miras-s napisał:

Pytałem o kotły co używają co najmniej  trzy lata ponieważ chodzi o zaprezentowania doświadczeń wynikających z użytkowania

No mam taki rynnowy (teraz juz zmodyfikowany rurowy). Wylaczylem go bodajze w marcu i do tej pory stoi nie odpalony. Grzanie cwu sie nie sprawdza. Jak spadnie temp. w okolice zera to odpale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało by rady grzać ta wodę nawet latem . Klopotliwe będzie tylko podtrzymanie zaru . Tu trzeba miec dobry sterownik . No i ustawić to odpowiednio . Rynna jest pod tym względem w miare sterowalna . Moj potrafil wstać po 12godzinach A dodam tylko że zbytnio nie usilowalem go utrzymać by był tam zar . Gorzej jak byś chciał go podtrzymywać np 24 .Tu już się pojawia też strata opalu . Przyjmijmy te 2 kg na dobe ,chociaż ja dalbym te trzy kilo. Lepszym rozwiązaniem bylby mniejszy zasobnik na wode lub mała histereza by palnik częściej sobie popracowal . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FAFAŁ napisał:

Dało by rady grzać ta wodę nawet latem . Kłopotliwe będzie tylko podtrzymanie żaru . 

No właśnie.Ten mały szczegół decyduje o możliwości grzania wody w zasobniku.

Musiał bym zrobić eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisalem podstawa to dobry sterownik , Który zadba o podtrzymanie zaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.