Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ustawieniem podłogówki


okta11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc, przeszukałem internet i nie znalazłem rozwiązania na mój problem,  a mianowicie mam problem z ustawieniem podłogówki na parterze, w załączeniu zdjęcie z rozdzielni z opisem. Mój problem polega na tym, że podłogówka grzeje tylko po ustawieniu zaworów RTL na nastawę 2 i wzwyż. Po ustawieniu na 1 czy pomiędzy 1 a 2 przestaje grzać. Niestety na ustawieniach 2 i powyżej w domu jest za gorąco. Czy winne mogę być zawory RTL? czy problem leży gdzie indziej? Piec na ekogroszek, ciepłomax 25kw, 

z góry dziękuję za pomoc

IMG_20191007_214642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci to tak podłączył? Ile masz tej podlogowki?

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przymknąć np. do połowy zaworki na pętlach pod belką zasilającą. Temperatura zostanie taka sama a ograniczysz przepływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kontrolowac skoro nie ma przeplywomierzy? Wogóle wyglada to jak jakas prowizorka...

No i jakos nie widze dobrej współpracy na jednym, tym "rozdzielaczu" podlogówki z grzejnikami... 

I jeszcze jedno, czy na to cos idzie temp taka jak na piecu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 19:32, gmaj22 napisał:

Spróbuj przymknąć np. do połowy zaworki na pętlach pod belką zasilającą. Temperatura zostanie taka sama a ograniczysz przepływ. 

Dzięki za wskazówkę, bo okazała się działać. Teraz podłogówka grzeje na niskich nastawach :)

9 godzin temu, PrzeMal napisał:

Jak to kontrolowac skoro nie ma przeplywomierzy? Wogóle wyglada to jak jakas prowizorka...

No i jakos nie widze dobrej współpracy na jednym, tym "rozdzielaczu" podlogówki z grzejnikami... 

I jeszcze jedno, czy na to cos idzie temp taka jak na piecu???

No niestety całą instalację wykonał mi hydraulik, na szczęście grzeje i większych problemów nie mam. Wiem, że powinno być to zrobione inaczej, ale teraz nie będę wymieniał całej rozdzielni. Temp. idzie trochę niższa bo mam zamontowany mieszacz w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.