Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro komfort eko 9 kw


grzesiek149

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc ponieważ nie mam zielonego pojęcia jak zabrać się do rozpalenia w.tym piecu. Tymbardziej nie wiem czy nie powinienem wyjąć tych tego czegoś co. znajduje sie w piecu? proszę o pomoc i zrozumienie bo nie znalazłem nic o. tym jak przygotować i rozpalić w tym cudzie. 

IMG_20191006_230224.jpg

IMG_20191006_230130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalke jakas narysuj, bo nie wiadomo o jaki wklad ci chodzi. Wegla za duzo do rozpalania. Jak ci zostalo troche wegla z gryla to wrzuc troche kawalkow i dwie kostki podpalki najlepiej parafinowej bialej. Lekki naduch wentylatorem przez kilka minut na sterowaniu recznym. poczekaj az z porcji na retorcie zrobi sie zar i mozna zalaczyc prace automatyczna na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze gorzej od ciebie bo palnika nijako nie widać a jedynie z dołu jak łeb na ziemi prawie położę ale rozpalanie to betka , kup sobie worek pelletu za 15 zł i starczy ci go na 10 lat rozpalania , zrzucisz troszkę węgla z palnika wrzucisz dwie garści pelletu i polej dwoma kieliszkami 50-kami ropy zwykłej do diesla i podpal potem odczekaj ze 30 sek i dopiero puść wiatr wentylator i po 1 minucie przełącz na pracę a pójdzie jak burza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do wyczyszczenia. Co ty kolego masz z tym wyjmowaniem Kociol chcesz caly wybebeszyc?

3 minuty temu, grzesiek149 napisał:

rozpalilem był zar fajnie dmuchało, ale zgasło... 

Ha ha. A dlugo tak fajnie bylo? Podaj jaki masz sterownik w tym kotle. Producent i model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies drewno widze na palniku. Wnioskuje, ze dlugo sie nie popalilo . Czyli skucha 2rower.gif . Poszukam cos zaraz na temat tego stera. A ty ucz sie rozpalania. 

Zajmujesz sie tym kotlem hobbystycznie czy jakos moze na powaznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcje i podaj po koleii co jest w drzewku parametry pracy. Strona 10.Ale najpierw rozpal ten palnik hi hi.

https://www.dksystem.pl/download/MASTER_300_RS_DKSYSTEM.pdf

OK. Jakies konkrety. W tej chwili palenisko masz za gleboko. Musisz przejsc na prace reczna i podkrecic recznie tyle wegla slimakiem, zeby bylo jakie 3 cm powyzej korony retorty. na pracy recznej jedziesz tak dlugo ( sam nadmuch ) az zrobi sie sam zar. Co Jakis czas lekko podkrecajac slimiak9iem. Tak ustabilizowane palenisko mozna wtedy przelaczyc na prace automatyczna. I podaj to o co prosilem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, berthold61 napisał:

Ja mam jeszcze gorzej od ciebie bo palnika nijako nie widać a jedynie z dołu jak łeb na ziemi prawie położę ale rozpalanie to betka , kup sobie worek pelletu za 15 zł i starczy ci go na 10 lat rozpalania , zrzucisz troszkę węgla z palnika wrzucisz dwie garści pelletu i polej dwoma kieliszkami 50-kami ropy zwykłej do diesla i podpal potem odczekaj ze 30 sek i dopiero puść wiatr wentylator i po 1 minucie przełącz na pracę a pójdzie jak burza .

Serio? Palnik z wkładem też starczy na 10 lat rozpalania a nie trzeba nic sypać ani polewać.

 

Aha, a półki zdaje się powinny być przesunięte tylnej ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie nie wysililes. Miala byc fota z paleniska. Jak chcesz to ci pomozemy tu zebys tone albo dwie ( tak tak) nie puscil niepotrzebnie kominem. No chyba ze chcesz sie nauczyc tego kotla na wlasnym portfelu. W pierwszych sezonach spalalem 3,5 Tony wegla przez nieznajomosc prawidlowego palenia, i jeszez kila innych rzeczy. Dzieki temu forum ze spalaniem zszedlem do 2,2 tony.

To ze kociol doszedl do zadanej to zaledwie poczatek. Nastawy jakie podales sa raczej srednio dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.