Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o wyczystke


lukkk86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie mam pytanie odnośnie wyczystki był ostatnio serwisant na przeglądzie kotla powiedział ze brakuje wyczysti stwierdził że tam też zbiera się syf polecił żebym zrobił w tym krótkim odcinku co łączy kociol otwór i na opaski zaciskowe kawałek blachy przykręcił tylko moje pytanie czy to dobry pomysł żebym tak blisko kotla robił ten otwór ? I czym uszczelnić ewentualnie ten otwór żeby dym nie leciał do kotłowni ? 

 

20191004_084104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak ty, ale ja mam tak, że to kolano moge rozebrać regulując długość rury przy ścianie. Nie masz jak wyjąć któregoś z elementów?

 

IMG_20190916_180022.thumb.jpg.cc7b21265a3001d2761752300e8d7f84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres to przyjadę i pokażę że da się zrobić wyczystkę, dlaczego spaliny miały by lecieć na kotłownię skoro otwór ma być zatkany blachą, czyścisz kiedy kocioł jest wygaszony. Jaka średnica tego czopucha (masz napisane na fakturze ).

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica 120  rury tak da się zrobić otwór tylko czy na tym krótkim odcinku będzie dobrze czy lepiej dać gdzie indziej ? A co polecasz do uszczelnienia tego otworu ?  Myślałem jeszcze czy lepiej nie dać na tym prostym odcinku on ma metr ewentualnie na ostatnim kolanku co wchodź w ścianę do komina tylko niewiem czy to będzie miało sens skoro większość syfu jest przy tym krótkim odcinku czupuchu 

20191004_084123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa otwory A na wprowadzenie wyciora ,mniejszy. B do wybierania sadzy które wypchniesz z kotła , i z tego długiego odcinka jeśli takie się gromadzą . Niczym nie trzeba uszczelniać jeśli wytniesz zaślepki z kawałka takiej samej rury nie maltretując jej zbytnio. Zaślepki mają być większe od otworów o jakieś 3 cm na stronę, potem opaski skręcane i bangla. Pozdrawiam Hermogenes

Inked20191004_084123.thumb.jpg.02a28bba3e0afa0263e4b8d7c6aecbb1_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymaga to zrób tą jedną na dole i sprawdzisz ile tego popiołu się gromadzi pewnie niewiele, jak się nie będzie gromadził to nie będziesz odkręcał. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej syfu wbrew pozorom nie będzie na pierwszym kolanie, tylko przy wejściu w ścianę. 

A silikon 300" żeby był elastyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak mówię, na tym pierwszym zgięciu dużo się nie osadza. Wyśle Ci na priva moje czyszczenie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.