Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wynajmujemy kawalerkę, w której jedynym źródłem ciepła jest elektryczne ogrzewanie podłogowe sterowane termostatem w każdym z pomieszczeń. Kawalerka ma ~35 m2:

• jeden duży pokój z dwoma pojedynczymi oknami pcv, w którym spędzane jest 90% czasu;
  • kuchnia z jednym pojedynczym oknem pcv
  • łazienka bez okien. 

Pomieszczenia nie są oddzielone drzwiami. Kawalerka z cegły, ocieplona od wewnątrz tak 6-7/10 choć może to wrażenie od nieprawidłowego grzania chwilowego. Taryfa G11 Enea, stała stawka całą dobę. 

Mam parę pytań odnośnie tego jak ustawić grzanie by wyszło najefektywniej i nie zbankrutować. 

1. Grzać od potrzeby, gdy jesteśmy w domu, czy jednak ustawić stałą temperaturę ~21-22 stopni. Wyczytałem, że większy komfort cieplny uzyskam jeżeli będę grzał ciągle, chroniąc ściany przed wychłodzeniem niż grzać intensywnie, ale chwilowo. Tyczyło się to grzania kotłem i czy ma to zastosowanie przy ogrzewaniu podłogowym?

2. Jeśli grzać ciągle to czy ogrzewać wszystkie pomieszczenia (pokój, kuchnia, łazienka) czy może tylko pokój. Czy ustawić wszędzie te same temperatury?

3. Wychodząc o 8 i wracając po 14 czy jest sens grzania chwilowego? Temperatura w nocy jest nam obojętna, jednak chcielibyśmy by z rana było w miarę ciepło. Mamy możliwość stawienia dowolnych godzin w termostacie. 

Z góry dziękuję za każdą pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez wiesiuu
      Witam,
      jestem w trakcie wyboru instalacji CO do nowo budowanego domu i zastanawiam się nad elektrycznym ogrzewaniem podłogowym jako ogrzewanie główne + kominek + rekuperacja. Producent https://devi.danfoss.com/poland/produkty/ 
      Czy ktoś z użytkowników tego forum, w obiektywny sposób może wypowiedzieć sie na temat tego ogrzewania? Kosztów średnio rocznych, awaryjności oraz komfortu obsługi?
      Dom jaki będę budować to parterówka z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 120m/kw
      ocieplenie dach wełna 30, ściany styro szary 20cm, podłoga styro 20cm.
      Przychylam się do elektrycznego ponieważ koszty inwestycyjne są drastycznie niższe niż w przypadku instalacji hydraulicznej z kotłem a koszty ogrzewania niekoniecznie dużo wyższe. 
      Udało mi się dotrzeć do pewnej rodziny która korzysta z elektrycznych mat grzewczych 2 sezon i po zeszłym sezonie otrzymałem takie zestawienie kosztów które przedstawiam w tabelce.
      Co na to forumowicze? Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? 

• Przez szcz
      Witam,
      z góry przepr. jeśli temat nie jest we właściwym miejscu/
      Mam kilka pytań dotyczących ogrzewania elektrycznego w kawalerce 21m2.

Kamienica przedwojenna, grube ściany. Brak gazu.

Pan od remontu proponował założenie wyłącznie elekryczności (alternatywą w budynku jest ogrzewanie olejowe, które wg Pana od remontu mi się nie opłaca).

Chodzi mi o przydział mocy do kawalerki w RWE. Obecnie jest 5 kw. Ile potrzeba kw aby poniższe urządzenia mogły sprawnie działać. Zaznaczam, że jestem laikiem i wyliczenia robiłem sam trochę pobieżnie.

Lp. Nazwa urządzenia Moc [kW]
      1 Oświetlenie 0,3
      2 Lodówka 0,1
      3 Płyta kuchenna indukcyjna 2 palnikowa 3,0
      4 Pralka automatyczna 1
      5 Żelazko 0,7
      6 Grzejnik olejowy (pokojowy i łazienkowy) 2,9
      7 Podgrzewacz przepływowy wielopunktowy 8
      8 Telewizor 0,2
      9 Komputer 0,3

RAZEM 16,5

Podobno mnoży się razy 0.7.

Czy może ktoś sprawdzić czy wyliczenia są ok? Tak aby było optymalnie. Bo za każdy dodatkowy kw rwe chce 160 pln. Czy może macie inne propozycje co można zrobić? Tak żeby wytrzymały korki i woda leciała normalnie a nie wolno. Czy lepiej jak większość w kamienicy podłączyć się do olejowego?
      dziękuję
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.