Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnice w konstrukcji wymienników w kotłach Buderus GB 122i/172i/192i


beavis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś może jest zorientowany czy między kotłami jak w temacie - czyli Buderus Logamax Plus GB122i, GB172i i GB192i - istnieją jakieś istotne różnice w konstrukcji ich wymienników ciepła? Chodzi mi o ich trwałość, bo zamierzam wymienić 20-letni kocioł Logano G124X z "niezniszczalnym", żeliwnym wymiennikiem na nowy i zastanawiam się czy jest sens dopłacać do tych droższych modeli (GB192i). Załóżmy na roboczo, że cena nie jest w tej chwili istotna - chodzi o żywotność kotła.

Wybór producenta powodowany jest tym, że dotychczasowy ich produkt pracujący u mnie sprawuje się bez zarzutu, niestety przy wieku 20 lat nie wiem czy coś mi nie padnie (np. elektronika), a przy okazji mam możliwość uzyskania dofinansowania na zakup nowego, czego mogę nie mieć w przyszłości.

Z góry powiem, że czytałem foldery na stronie producenta, ale wszędzie tam jest mowa o wymienniku ze stopu "aluminiowo - krzemowego", przy GB192i jest dopisek "Alu Plus", ale nie wiem na ile to istotne, bo foldery często są tak robione, że przez niedbalstwo pomija się pewne rzeczy i być może te pozostałe to też "Alu Plus", poza tym jeśli nawet to jakaś szczególna cecha tej 192-ki to pytanie co to daje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.