Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Analiza schematu ogrzewania


jordan60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Planuję wykonać instalację grzewczą w swoim nowo wybudowanym domu.

Posługując się schematami dostępnymi  w sieci stworzyłem wstępny projekt dla swojej instalacji.

Proszę o przeanalizowanie tego schematu i ewentualne uwagi dotyczące błędów w połączeniach,

generalnie najbardziej interesuje mnie kwestia czy poprawnie dobrałem średnice rur, czy nie będzie problemu z obwodem ogrzewania podłogowego który jest na górze a zasilane tego obwodu jest z rozdzielacza na dole (dodałem dodatkowe odpowietrzniki). 

Rozdzielacze na dole będą obok siebie oddalone od kotła ok 9mb a rozdzielacz na górze oddalony od kotła będzie ok 13mb.

Pompy od ogrzewania co i cwu będą także wyposażone w zawory zwrotne, do kolektora ogrzewania podłogowego zastosuję grupę pompową.

 

Schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zaworu 4D daj sprzęgło + 3D i mądrzejszy sterownik. Jaki kocioł?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dom dobrze ocieplony to 17kw za duży. U mnie ok 180 M2 17 kw kocioł i pracuje w sezonie średnio od 30 do 60% mocy. Bardzo rzadko wchodzi na 100% gdy za oknem -15 i poniżej, a dom mam nie ocieplony

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
6 godzin temu, jordan60 napisał:

Co do wielkości kotła to chce kupic bezpośrednio od producenta więc liczę na to że on sam dobierze mi wielkość ale myślę że ok 17kw. Łączna powierzchnia budynku wynosi 185m2.

Tego nie bylbym taki pewny. wcisnie ci pareowoz zebys nie zamarzl przypadkiem. Budujesz dom, wiec powinienes miec w projekcie wyszczegolnione maksymalne zapotrzebowanie na moc grzewcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.