Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co z tym ślimakiem.


MRfoto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy , podpowiedzcie co mogło się stać z tym ślimakiem , jest na nim jakby stopiony kalafior,  w tym miejscu odbiega od średnicy koło 1 centymetra. No i wymieniać czy zostawić jeszcze na sezon ? Proszę o Wasze opinie.

 

20190906_195924.jpg

20190906_195910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar zszedł zbyt nisko i nadtopił tez zwój. To jest ślimak żeliwny - temp. topnienia poniżej 1200C. Tak to już jest z żeliwem. Gdyby był zrobiony z stali węglowej, to  by powstał taki ubytek temperatura musiałaby przekroczyć 1400C.

Musisz wymienić ślimak, bo zwój w takim stanie nie popycha węgla, tylko będzie go mielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie pytanie , kupić ślimak żeliwny taki jaki był czy stalowy odpowiednik z przeciwzwojem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w zasadzie do zamknięcia , pojechałem w Polskę i po ciężkich bojach dokupiłem najbardziej podobny ślimak , trochę regulacji podkładkami i wiercenie nowej zawleczki......ahhh temat rzeka . Generalnie też mi się wydaje że mógłby mielić opał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej było znaleźć gościa który dorobi Ci ślimak na wzór Twojego. Ja tak zrobiłem i jest ok.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.