Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymienniki CWU


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów

Mam krótkie pytanko techniczne: czy jest jakaś różnica w tempie przygotowywania CWU między wymiennikiem płaszczyznowym (z podwójnym płaszczem) a takim tradycyjnym z wężownicą?

Skąd to pytanie. Otóż mam właśnie taki z podwójnym płaszczem no i woda mogłaby grzać się szybciej. No i właśnie wczoraj usłyszałem od znajomego, że ponoć wymienniki płaszczyznowe są znacznie "wolniejsze". Prawda?

Przyszło mi jeszcze do głowy po oględzinach w kotłowni, że może nie tyle sam rodzaj wymiennika a sposób podłączenia nawala... Otóż u mnie mnie dwa płaszcze (górny i dolny) są połączone równolegle (jak po LEWEJ na rysunku a chyba (na zdrowy rozum) powinny być szeregowo (jak po PRAWEJ).

 

CWU.jpg

 

Jest szansa, że to właśnie sposób podłączenia jest przyczyną niezbyt szybkiego przygotowywania CWU? Podpowiedzcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem wielkim znawca zagadnienia ale przy proponowanym podlaczeniu do dolnego plaszcza bedzie szla wychlodzona woda, wiec bedzie tak ze bedziesz u gory miec goraca a na dole zimna wode

Teraz wnioskuje masz caly bojler w miare rowno zagrzany jesli mozna tak to ujac

zastanowilbym sie nad zaworem rozdzielajacym do obecnego ukladu, i np. 2/5 wody posylal do gory a 3/5 na dolny plaszcz

a jaka temp zasilasz bojler ??? bi moze wystarczy np. podniesc temperature kotla np. z 56 na 60 i zaraz odczyjesz roznice w czasie grzania a raczej skrocenie czasu i cieplejsza wode bedziesz miec


Pozdrawiam





Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Zostawić te podłączenie równoległe, tak jak jest?

Zasilanie ma 60st., woda w zasobniku 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ktorym miejscu masz czujnik

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.