Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z jakiej kopalni węgiel do starego Olsztyna Skin skid


Kukaszenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,mam prośbę o udzielenie mi odpowiedzi:

Mam do wyboru kupno węgla z Bielszowice(Węglosmyk i translis), Chwałowice(translis),eko plusa i Piasta(Węglosmyk)mam starego Olsztyna Skin skid można nim palić tez koksem (ostatni sezon potem zmieniam),który wziąś?zaznaczam że sprawdzałem posty no trochę czasu temu były pisane więc prosiłbym o rzetelną odpowiedź pozdrawiam Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jeśli to do zasypowca to Bielszowice tu będą najlepszym wyborem bo moc pierońska w nim jest ale mowa o górniaku a jesli masz dolniaka to tylko Chwałowice lub ciut słabszy Piast ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorniaka dzięki za odpowiedź węgiel z Bielszowic zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kukaszenko napisał:

z Bielszowic zamówię.

Porady Bertholda bierz trochę z przymróżeniem oka. Bielszowice mogą mieć ogromną spiekalność do nawet 70 wg rogi. Paliłem tym węglem, więc wiem co piszę. Te Chwałowice z Translis, to jest węgiel mieszany, też chciałem go brać zanim kupiłem Piasta, ale mam sprawdzoną informację od gościa który tam pracuje, że mieszają polski mocniejszy np. Jankowice z węglem z Taurona - Sobieski, Janina i powstaje coś w okolicy Chwałowic. Rozumiem, że jesteś ze Śląska, więc sprawdź THMH ewentualnie Gwóźdź Węgiel i Węglosprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Spiekalność jest to fakt ale w górniaku nie ma to kompletnie znaczenia , brat tym węglem z Bielszowic  palił przez 20 lat ja paliłem Rydułtowami o spiekalności 80Ri i złego słowa bym nie dał powiedzieć , paliłem też Ziemowitem i poza tym że fajnie płomieniem palił to jednak szło go dwa razy więcej niestety a koszt tony ten sam więc albo ciepło i tanio albo ciepło dwa razy drożej niestety ale tak to wygląda natomiast kompromis między nimi to węgiel z Marcela bo i moc duża jak Bielszowic i spiekalność na akceptowalnym poziomie ,  gorzej sprawa wygląda u gości co mają dolniaki .

ps też sobie strzeliłem w kolano kupując do podajnikowca ruskiego stabka i jak na razie to czarno to widzę w porównaniu do retopala z Piasta to straszna słabizna z masą popiołu ale to dopiero dokładnie za kilka dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem z Bytomia też mnie doszły dwa dni temu słuchy że translis mieszają jak się zapytałem gościa czy miesza powiedział cytuje:co to znaczy mieszać węgiel...u gwozdzia byłem fakt ładnie przesiany itp ale teraz mają np Bielszowice wymieszane Sośnica,Bobrek drogi i Staszica orzech 2.

Thmh co dzwonię zmienione mają ceny i cena z transport się zmienia raz za darmo a raz 40 zł.

Tak czy siak mam gościa już co wezmie bezpośrednio z kopalni Bielszowice mam jeszcze możliwość z eko plusa wziąść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wziąłbym z Ekoplusa - była Powstańców Śląskich. Mocny węgiel, który będzie na pewno mniej problematyczny od Bielszowic.

Bardzo fajnie pali się Sośnica, miałem kupione w zeszłym sezonie 8 ton, ok. 2.5 tony mi jeszcze zostało, ale nie do przyjęcia w tym sezonie była ilość drobnicy i miału - taki węgiel wychodzi z kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadę się zobacze czy faktycznie mają płuczkębo parametry ma fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 17:50, wojtekkowal napisał:

To wziąłbym z Ekoplusa - była Powstańców Śląskich. Mocny węgiel, który będzie na pewno mniej problematyczny od Bielszowic.

Bardzo fajnie pali się Sośnica, miałem kupione w zeszłym sezonie 8 ton, ok. 2.5 tony mi jeszcze zostało, ale nie do przyjęcia w tym sezonie była ilość drobnicy i miału - taki węgiel wychodzi z kopalni.

Sośnica mo dużo chasio jo pola Wesołą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.