Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec


MoniaP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem tu nowa a zarejestrowałam się, by zasięgnąć opinii na temat kotłów na pellet.

Domek jest nowy, parterowy 107m2 + 30m2 garaż. Poddasze nieużytkowe. Dom zbudowany z ytonga 24cm energo, ocieplenie 15cm. 

Jaki kupić piec, żeby nie kosztował miliony a był jak najmniej obsługowy? Dziękuję z góry za każdą przemyślaną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie parę miesięcy było multum podobnych pytań w tym dziale. Wystarczy znaleźć trochę czasu, poczytać i samemu wyciągnąć jakieś wnioski. Nie będziemy za każdym podobnym tematem powtarzać w kółko tego samego. Pytania odnośnie kwestii technicznych konkretnego kotła albo trudności z wyborem między jednym a drugim byłyby znacznie milej widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał poprzednik.
Musisz po lekturze tego co zostało ci wskazane określić twoje potrzeby i oczekiwania.
Nic nie wiadomo i instalacji jaka masz lub będziesz mieć.
Nie znane jest tez zapotrzebowanie na ciepło tego budynku.
Bez tych informacji nie wybierzesz dobrze kotła. A może nawet źródła ciepła bo dlaczego Pellet?
A jeśli mimo to wybierzesz i zamontujesz to prawdopodobnie będziesz stałym gościem tego forum czego ci nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MoniaP napisał:

Witam serdecznie, jestem tu nowa a zarejestrowałam się, by zasięgnąć opinii na temat kotłów na pellet.

Domek jest nowy, parterowy 107m2 + 30m2 garaż. Poddasze nieużytkowe. Dom zbudowany z ytonga 24cm energo, ocieplenie 15cm. 

Jaki kupić piec, żeby nie kosztował miliony a był jak najmniej obsługowy? Dziękuję z góry za każdą przemyślaną odpowiedź.

Gazu nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prąd masz, więc pomyśl o tym. Tak na prawdę nie ma kotłów na paliwo stałe które będą obsługiwać mały, nowy ocieplony wg norm domek. Jest to po prostu nieopłacalne. Dobre, bezobsługowe kotły na pellet które kosztują ładnych kilkanaście tysięcy złotych. Pompę ciepła kupisz za ok 20 000zl, możesz iść w klimatyzatory czy bufor z grzałkami. Wszystko to wyjdzie Ci taniej niż paliwo stałe w nowym domu.

Aha, no i dołóż 5cm na ścianie bo teraz 15 to trochę bieda, oczywiście mówimy tu o styropianie grafitowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw budują kominy, potem pytają. Jeszcze niech będzie instalacja mieszana + CWU to koszt całej instalacji z robota przekroczy grubo koszt pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecznie zapytałam - jeśli nie chcesz - nie odpowiadaj.

Rozumiem, ze Ty wszystko zrobiłeś perfekcyjnie - gratuluję.

Podałam informacje jakie wydawały mi się istotne. Nie znam się na tym kompletnie. Mąż postanowił, że będziemy ogrzewać peletem, bo zna kilku zadowolonych użytkowników. Trafiłam na to forum i pomyślałam, ze nie zaszkodzi zapytać. Zostałam poinformowana, ze takich pytań było mnóstwo i mam sama przeszukać forum. OK, zrobie to w wolnym czasie. Po co te głupie komentarze.. Myślałam, ze jest jakaś firma specjalizująca się w takich piecach i godna polecenia, nie wiedziałam, ze wpływ na wybór pieca ma aż tyle innych rzeczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎12‎.‎07‎.‎2019 o 15:10, eliks napisał:

A prąd masz, więc pomyśl o tym. Tak na prawdę nie ma kotłów na paliwo stałe które będą obsługiwać mały, nowy ocieplony wg norm domek. Jest to po prostu nieopłacalne. Dobre, bezobsługowe kotły na pellet które kosztują ładnych kilkanaście tysięcy złotych. Pompę ciepła kupisz za ok 20 000zl, możesz iść w klimatyzatory czy bufor z grzałkami. Wszystko to wyjdzie Ci taniej niż paliwo stałe w nowym domu.

Aha, no i dołóż 5cm na ścianie bo teraz 15 to trochę bieda, oczywiście mówimy tu o styropianie grafitowym.

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lagunę Edilkamina ewentualnie Black Stara. Jak coś budżetowego to Ferroli Biopellet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.