Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepla pw. Jak ekonomicznie grzac. W taniej taryfie i buforowac czy caly czas w drogiej?


Biernas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Prosze o porade co lepiej sie oplaci?

Grzac w nocy w taniej taryfie z mniejsza wydajnoscia z racji temp czy w ciagu dnia? 

Dom dop zaczynam budowac wiec mozna troche namieszac.

Jedni leja posadzki anhydrytowe i grzeja caly dzien inni 10cm posadzki i silka w scianach. 

Jak Wy macie / byscie teraz zrobili? 

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo .

Trzeba by zrobić dokładną analizę ekonomiczną. Z mojej praktyki   specjalnej różnicy w poborze prądu nie widzę. Przy grzaniu w taniej taryfie wydaję się,że nie można grzać większą temperaturą / tanią taryfą/ w nocy. Trzeba by  mieć duży bufor/zład wody/ o temperaturze dla podłogówki. Wyższa temp. to większy pobór prądu. więc bez bufora podwyższa koszty. Próbowałem tak robić z pompą gruntową , uważam że u mnie było to bez sensu. Jak w taniej tar. podniesiesz temp. dla podłogówki , to będzie za ciepło w domu,, a w nocy ma być jednak trochę chłodniej, bo zdrowiej się śpi. więc duży bufor wydaje się być konieczny, a to znowu koszt 3-4 tys. zł. nakład więc spory: to ok. 15 MWh prądu = kilka lat eksploatacji PC.

pOzdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

pompa inwesrterowa  powietrzna ma pracowac cały czas , do tego taryfa nocna i zapomniec o temacie samo z siebie wyjdzie że w taniej energi bedziesz miał wiecej poboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.