Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektroniczne zawory termostatyczne


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Warte tyle ile za to zaplacisz ;)

A tak na powaznie. Mam i nie jest zle. Moge porownac/odniesc do Honeywell. Ciche i algorytm regulacji nie najgorszy  Daleko masz (bedziesz miec) od centrali do glowic (np. przez sciany)? Zdarza mi sie ze jedna z glowic"zgubi" na chwile komunikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw danfoss i jestem baaaardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PioBin napisał:

Warte tyle ile za to zaplacisz ;

I to jest decydujące bo mam zestaw za dobre pieniądze-nie spodoba się to sprzedam :)

Nie wiem ile będę miał do grzejników od centrali bo to jest zakup przyszłościowy na inne mieszkanie-w aktualnym grzejniki grzeją odświętnie.

@gilal

Jaką wersję? Eko czy link?

Ja patrzę link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka jest różnica temperatury między zadaną a aktualną tak +-?

U rodziców montowałem zwykłe głowice termostatyczne i robią robotę,ale tam skok chyba jest co 2°C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Link. Sam blad pomiaru glowicy to 0,1C. Tyle ze mozesz nie utrzymac takiego zakresu temperatury w pomieszczeniu. Z odczytu na glowicy waha sie +/- 1C. Z odczytu na mierniku "zewnetrznym" - multimetr, waha sie okolo +/- 0,5C. Wszystko zalezy od przeznaczenia i uzytkowania pomieszczenia. Nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Jamjestcichy napisał:

I to jest decydujące bo mam zestaw za dobre pieniądze-nie spodoba się to sprzedam :)

Nie wiem ile będę miał do grzejników od centrali bo to jest zakup przyszłościowy na inne mieszkanie-w aktualnym grzejniki grzeją odświętnie.

@gilal

Jaką wersję? Eko czy link?

Ja patrzę link.

Mam opisane w stopce :) danfoss link i głowice danfoss connect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje po co, system sam wykryje sezon letni (tak jestu u mnie). Można zawsze kliknąć na "nieobecność" i system obniży temp. w pomieszczeniach na jaką sobie ustawisz.

Mam obniżenia o 1.5° na noc. Najważniejsze jest to, że mam taką temp. w pomieszczeniach jaką chcę. Na przyklad pokój babci i tam muszę obniżyć temp. 18° - 20°, a w innych pokojach 22.5°, korytarze 21°. I to jest super :) I jeszcze nie widziałem aby głowice otwierały się całkowicie i zalewały mi układ /piec chłodną wodą. Algorytm fajnie steruje głowicami otwierając je stopniowo naprzemiennie. Po instalacji danfoss link głowice uczą się przez tydzień aby dobrać parametry pracy.

Ja jestem mega zadowolony i to u mnie się doskonale sprawdza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gilal napisał:

Wakacje po co, system sam wykryje sezon letni

W apce wakacje to właśnie ta nieobecność i o to mi chodziło. Akurat moje wakacje rzadko wypadają w wakacje :)

Dzięki Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.