Skocz do zawartości
Slowikls

Galmet Zagotowana woda w piecu, a grzejniki zimne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam piec Luksus Eko Pid Dynamic, w nocy zdarzyła się sytuacja podczas ktorej zalaczyl sie alarm informujacy o przegrzanej wodzie. Z kranow lecial wrzątek, natomiast grzejniki w mieszkaniu byly zimne i to w taki sposob, że ostatnie grzejniki w obiegu zimne, a te bliżej pieca letnie. Jestem zielony w tym temacie, nie wiem dlaczego tak sie stalo, prosze was o pomoc w znalezieniu błędu i skutecznej naprawie. Z gory dziekuje za kazda okazana pomoc o wskazówkę, jesli trzeba podrzucic jakies zdjecie lub informacje dodatkową prosze pisac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Sprawdz pompe co
2. Sprawdz wode w obiegu ilosc na manometrze jaks wsrtosc, podaj ja
3. Czy masz jakis zawor 3d lub 4d
4.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuc fotke instalacji przy kotle

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawory na grzejnikach są? Jest dosyć ciepło może się zamknęly na ustawionej temp a kocioł pracuje nadal. Podajesz za mało szczegółów instalacji, powodów może być od groma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez jany79
      Witajcie, jestem użytkownikiem pieca jak w temacie i mam ogromny problem. Mianowicie w dniu dzisiejszym słyszałem jakby piasek w wentylatorze. Rozebrałem wentylator wyczyściłem złożyłem w dodatkowo zdjąłem klapkę pod retortą wszystko przedmuchałem sprężonym powietrzem, sprawdziłem kanały powitrzne i tu zaczyna się problem. Wentylator dmucha, komin ciągnie jak trzeba ale jak zamknę drzwiczki od pieca wówczas to pomimo iż wentylator pracuje jak zwykle to piec w zasadzie ogień zostaje zaduszony tak jakby powietrza nie dostawał. I tu moja głowa nie nadąża za prawami fizyki. Jest powietrze jest odbiór spalin a pomimo tego nie pali się w piecu. Nawet jak ustawie wentylator na 100% to jęzory ognia sięgają dymic ale jak zamknę drzwiczki do zadusi ogień. Spotkał się ktoś z czymś podobnym albo może ma ktoś pomysł co jest nie tak. Nie robiłem nic poza wyciągnięciem wentylatora i przedmuchaniem retorty.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez darek19731973
      Cześć mam problem z piecem Galmet KWP 17kW a mianowicie rozpalam palenisko zaczyna rosnac do 45stopni i krótko potem piec traci temperature i zaczyna gasnac mimo że podajnik nadal pobiera wegiel nie jest w stanie podsysac ognia serwisant kazał sprawdzic kondensator w dmuchawie ale niestetyto nie było to przyczyna dmuchawa dziala w 100%
      Dzieki za wszystkie podpowiedzi
    • Przez matys0708
      Witam! Mam problem z mocą minimalna kotła. Mianowicie kocioł chodzi w Pid tylko ze nie schodzi mi do mocy minimalnej. Temperatura kotła ustawiona jest na 66* moc max kotła na 55% a minimalna na 15% histeryzacja temp wynosi+3*. Kocioł dochodzi do temp 68,7* a moc spada mu tylko do 40%. W tych warunkach wychodzi mi b. Duże spalanie (16.5kg/13h). Jakieś pomysły. 
    • Przez matys0708
      Witam! Wydaje mi się że sterownik mnie oszukuje z spałem. Co zrobić gdy sterownik pokazuje mniejsze spalanie niż jest rzeczywiście? Co może być tego przyczyną? 
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.