Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Częste czyszczenie


Andrzeju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Załączyłem dziś po południu kocioł, (Rakoczy Cortina) zaraz po zasypie i zaczął mi ,,fisiować". Co ok. 50 minut się wygasza na CZYSZCZENIE i rozpala się. Czyszczenie rusztu fabrycznie ustawione na co 4 godziny a tu co chwila. Czy to znaczy, że coś zalega w palniku?. Rozpala się bez problemu i po chwili wygasza (jak na wykresie)

Bez tytułu2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem sterownik na kotle dwa ostatnie rozpalenia.

Wymieniłem pellet w zbiorniku bo cały popielnik syfu. Wcześniej ten pellet się jakoś tam spalał bez takich przerw.

 

Wina peletu, na lepszym praca kotła wróciła do normy. Dziwne bo już paliłem wcześniej tym gorszym ale widocznie gorszy może być jeszcze bardziej gorszy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. W instrukcji jest, że powinien się czyścić wg zaprogramowanego czasu. Ale ma też fotokomórki od poziomu paliwa w palniku, może je ,,zaklejało" przez co nie widziały płomienia i komputer uznawał, że coś jest nie tak i zalecał czyszczenie. Na innym pellecie gdzie nie ma spieków kocioł pracuje normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku w miejscu gdzie są ,,guziki" ROZPALANIE - WYGASZANIE jest też zawsze informacja dlaczego kocioł się wygasza. W zależności co się stało wyświetlane są opcje:  kocioł przegrzany, CWU dogrzane, pokój dogrzany i CZYSZCZENIE. Wyświetlało właśnie CZYSZCZENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.