Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie przybliżone koszty ogrzewania domu <70m2


nyper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Obecnie zużycie węga to 2,5-3 t czyli około 2400zł rocznie. Czy przechodząc na gaz jestem w stanie zbliżyć się do tej kwoty? lub nie przekroczyć 3000 zł?

Zdaje sobie sprawę że pytam ogólnie, ale jeżeli ktoś ogrzewa taką powierzchnię to będę miał jakieś odniesienie,

Instalacja CO jest prosta tzn, temp na kotle 55-60 C = temp. na grzejnikach 55-60C czy taka konfiguracja może zostać przy ogrzewaniu gazem? Piec byłby nowego typu kondensacyjny, w tej chwili kocioł na węgiel ma 12kW i ogrzewa także CWU 140l, Jakiej mocy szukać pieca na gaz?

Dom średnio ocieplony grube mury, 5cm styropian, wełna na poddaszu.

Dziękuje za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie musisz pomierzyć grzejniki, czy nie masz obecnie za małych. Sprawdź na stronach producentów kalkulatory doboru grzejników.

Na taki metraż szukaj kotła z jak najniższą dolną mocą. Np.taki Termet Gold Plus 20KW sprawdzi się dobrze w prostej instalacji.

Co do kosztów to zależy od temp.na zewnątrz. Miałem zasypowca i spalałem zimą około 3ton. Mieszkanie mam 75m2 i teraz przy ogrzewaniu gazem wyjdzie mnie 2300-2500 zł. Liczyłem się z kosztami 3000zł.

Jak dla mnie zmiana na plus i to wielki. Nic nie muszę robić, w mieszkaniu ciepło, stała temp.do 22*, w nocy 20.5*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też palilem weglem tylko po pracy, wracajac mialem 17* ,

Teraz kociol chodzi 24/7, dla tego trzeba szukac kotła ktory ma niska moc by sie nie wyłączył.

Niestety ale grzejniki musisz wymienić na takie ktore w temp.max 55* ogrzeja dom do zadanej temo.

U mnie nie ma ocieplenia stropu(jakas glina ze słomą), a temp.na grzejniki mam 43*, w mieszkaniu 22*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym zaplacilem 370zl, spalilem 170/180. Dokladnie nie pamietam,bym mysial sprawdzić. 

Można dołożyć, ale jak sa stare i pomalowane kilka razy farbą to sa straty. Zawsze to możesz zrobić później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info od jednego z forumowiczów, ze cwu w takim sierpniu to koszt do 50zl. Ja sam mam od listopada wiec tego jeszcze nie wiem. Ja gazu uzywam tylko do ogrzewania i cieplej wody. Gotowanie mam na płycie indukcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 15:31, nyper napisał:

A w takim sierpniu czy lipcu podgrzewając tylko wode dla 3 osób lub używając kuchenki jakich rachunków można się spodziewać?

U mnie przy 5 osobach dorosłych i taryfie w3-6 to około 230-260 zł za 2 miesiące , 70m3 gazu na cwu i gotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.