Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyzwoity agregat malarski


krisgie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do pomalowania jakieś 800-850 m2 ścian i sufitów. Pytałem tu i tam i koszt oscyluje między 5-7k zależnie od zakresu robót co jest pewnie ceną normalną ale jak zwykle kombinuję by coś zaoszczędzić i przy okazji nie przeciągnąć z czasem na zwykłym wałku bo to by pewnie 3-4 tygodnie trwało...

Czy ktoś ma albo może polecić jakiś w miarę dobry agregat hydrodynamiczny w rozsądnej cenie? 

Wstępnie znalazłem coś takiego jak Dedra 7421 w cenie ok 1300zł, tylko nie wiem co to warte. Może ktoś z Was ma taki albo widział jak to "maluje"? Albo może ktoś mógłby coś innego/lepszego/tańszego polecić?

Jeśli to istotna informacja, mam zamiar malować latexem + w kilku miejscach ceramikiem a wcześniej odp farbą gruntującą.

Z góry dzięki za ew odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisgie

Dużo zabezpieczania-okna,podłogi itp?

800m2 liczysz już na gotowo,czyli dwie warstwy + grunt?

Ja bym atakował to wałkiem-zaoszczędzisz sporo grosza i myślę,że 2tyg by starczyło :)

Przy agregacie takim jak wyżej czasowo nie wyjdzie Ci o wiele krócej tym bardziej,że z pewnością dojdą kolory,więc i maszynę trzeba będzie częściej myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się machnąłem z tymi 800m2, zapomniałem odliczyć to co już w płytkach i będzie odpowiednio mniej.

Tak, farba gruntująca + 2x nawierzchniowa.

Napaliłem się na ten agregat ale już dzisiaj raczej pożegnałem się z tą koncepcją. Naczytałem się o doborze dysz, lepkości farb, ciśnieniu, lepszym zabezpieczaniu itp i trochę się przestraszyłem ;) .

Poza tym wałkować umiem a agregatem pewnie bym coś spieprzył zanim bym doszedł do wprawy ;) .

Tyle że jak widzę tyle malowania to mi ręce opadają ...stąd taka była koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisgie

No właśnie i w tym problem.

Jeżeli malujesz jedną farbą duże powierzchnie to agregat fajna sprawa.U Nas mieli taki za sporo ponad 10k i robota szła im szybko (jeden rodzaj farby/biała) ,ale jak widziałem jaki bałagan zostawiali i ile czasu zajmowało późniejsze mycie sprzętu to stwierdziłem,że to dla mnie tragedia do zamieszkałych mieszkań częstko małych.

Godzinę temu, krisgie napisał:

Tyle że jak widzę tyle malowania to mi ręce opadają .

Przygotowanie formy do sezonu letniego/barki po 2tyg malowania będą jak piłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby zgrabnie zakończyć ten wątek. 

Poszło 220l farby, w tym 90l farby gruntującej, 20l ceramicznej i reszta lateksowej. 

Zużyłem 8 dużych wałków i 4 mini-wałki.

Zeszło trochę dłużej niż 2 tyg ale robiłem raczej po godzinach i oprócz tego były jeszcze inne prace więc wyszło jak wyszło.

Miałem nadzieję na przeprowadzkę na Święta ale nie wyszło , ale "co się odwlecze"...tak czy inaczej ostatnie moje Święta w starej chałupie...

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.