Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja stropu w kotłowni węglowej


pawlop

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Chciałbym zapytać czym mogę ocieplić strop piwnicy w której będzie kocioł węglowy i skład opału, żeby było dobrze i bezpiecznie. Strop betonowy.

Opublikowano

@pawlop

Tylko po co? Kocioł nagrzeje na tyle pomieszczenie w piwnicy,że ocieplenie stropu jest zbędne.

Chyba,że ta piwnica jest duża a kocioł jakiś podajnikowy lub taki,który nie oddaje zbyt dużo ciepła do otoczenia to wtedy ma to sens.

Opublikowano

Kocioł będzie podajnikowy a obecnie mam kopciucha i wystarczy że jest uchylone okienko (brak Z-ki) w piwnicy jest chłodno. Piwnica ma jakieś 20m2 i nie ma drzwi do pozostałych pomieszczeń.

Opublikowano

Wstrzymaj sie z ocieplaniem stropu piwnicy  ,zobaczysz po pierwszym sezonie palenia w nowym kotle.

U mnie piwnica pod połową domu, dom ocieplony 15 cm styro od poziomu gruntu, strop nad pietrem ocieplony wełna 30 cm.

Rury instalacji od kotla co ocieplone pianką , strop piwnicy nie ocieplony.Myslałem wczesniej ,ze ocieplę strop piwnicy. .

Teraz w trakcie pierwszego sezonu grzania w OEPM Retopalem , okazuje sie ,ze na parterze u syna 24 stopnie, o 1*C wiecej jak u mnie na pietrze.Gdybym ocieplił ten strop w piwnicy pewnie mieliby jeszcze cieplej ,  czujnik temp. wewn. u nich.

Instalacja stara ,przekroje duze , grzejnki zeliwne bez mozliwosci regulacji.

Opublikowano

Może będę sobie musiał dać spokój i zobaczyć jak będzie. Chciałem docieplić i może mógłbym kupić kocił o mniejszej mocy.

Opublikowano

Jest ciekawy materiał stopmax isover 31, montaż na kołki bez użycia kleju, więc w razie czego można szybko zdemontować, gdyby jakąś instalacje trzeba zmienić, też się przymierzam do ocieplenia tylko powierzchnia dużo większa. U siebie liczyłem zwrot z inwestycji, dom ogrzewany gazem około 9-10 lat jeśli założę samodzielnie. Za samą usługę krzyknęli 3 tys. i do tego materiał jakieś  ;) Jeśli gaz pójdzie do góry to oczywiście szybciej. Mniej więcej oszczędności 500zł na rok. Strop nad piwnicą ma prawie 75m2.

Opublikowano

No tanie to to nie jest ale czy trzeba tym ocieplić strop w całej piwnicy czy wystarczy jakąś część nad kotłem a to co dalej to można np. zwykłą wełną albo styropianem?

Opublikowano
19 minut temu, tradycyjny napisał:

Jest ciekawy materiał stopmax isover 31, montaż na kołki bez użycia kleju

Panowie,nie róbcie dziur w stropie i to jeszcze tak gęsto-po co robić mostki?

Pomijam już fakt ceny tego materiału.

21 minut temu, tradycyjny napisał:

Mniej więcej oszczędności 500zł na rok

Jakieś 700 W mniej da Ci aż 500zł oszczędności? O jakiej grubości izolacji myślisz?

Opublikowano
3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

Jakieś 700 W mniej da Ci aż 500zł oszczędności? O jakiej grubości izolacji myślisz?

10cm, mniejszej nie ma sensu moim zdaniem, argumenty, że po co tyle, skoro na ścianach jest też 10, do mnie nie przemawiają. To jest stary budynek, betonowy strop i szyny stalowe czy coś takiego. Przyjąłem bezpiecznei, że wspólczynnik przenikania ciepła to 1W/(m²K) chociaż moim zdaniem może być nawet drugie tyle. W piwnicy cały czas jest około 15 stopni nawet w największe mrozy.

Kołki wkręca się jak dobrze pamiętam na 2cm w strop, 3 na jedną płytę, wiadomo, że nie wyjdzei idalnie, bo płyty są określonych wymiarów. Przemawia za mną montaż i możliwość szybkiego demontażu przede wszystkim. W Piwnicy są różne instalacje które biegną po stropie, mogę zabudować całe rury ogrzewania tymi płytami i zawsze mieć do nich dostęp gdy zajdzie taka potrzeba.

Dodatkowo zaizoluje rury, bo te pianki są nieniewarte. Gdzieś widziałem nagranie termowizyjne, i nei byłi praktycznie żadnej różnicy. W Niemczech widziałęm zupełnie inne ocieplenie na rurach CO. Te pianki to jak dla mnie pic na wodę i fotomontaż i niepotrzebne straty. Piwnice mam nieogrzewane.  

 

Opublikowano

@tradycyjny

Impreza dość droga-nawet bardzo,ale jeżeli Tobie odpowiada to czemu nie.

W każdym bądź razie nie podoba mi się to kołkowanie i przebijanie izolacji właśnie tymi kołkami-a będzie ich od groma.

Opublikowano

Jak wykonam samemu ze szwagrem to powinniśmy się uwinąć w jeden/dwa dni. Koszty ogrzewanai idą w górę z roku, na rok. Porównaj sobie ile płaciłeś za ogrzewanie w 1998, 2008, a ile 2018. Jak ktoś myśli co jest dziś i teraz to nic się nie opłaca. Gdy moi rodzice ocieplali dom 18 lat temu styropianem 10cm, to też  się ludzie pukali po głowie, całe szczęście nie posuchali takich doradców. Rozumiem, że przebijanie izalacji jest złe, ale na pocieszenie powiem ci, że u mnie cała izolacja budynku jest na kołkach, w tamtych czasach mało kto robił bez, a ten dom nigdy pasywyny nie będzie. Chcę zwyczajnie ograniczyć koszty ogrzewania. 

Opublikowano

@tradycyjny

Oczywiście masz rację i ja nawet nie zamierzam/zamierzałem pisać,że tak nie jest.Po prostu wyraziłem swoją opinię na temat tego materiału izolacyjnego.

Myślę,że zawsze trzeba dążyć do ideału :)

Gorzej jak to właśnie na tych kołkach będziesz miał straty.

Opublikowano
53 minuty temu, tradycyjny napisał:

Te pianki to jak dla mnie pic na wodę i fotomontaż i niepotrzebne straty.

Ja mam rurę na strychu ocieploną pianką najpierw czerwoną taką zwykłą 6mm plus na to pianka szara 9mm i różnica jest znacząca pomiędzy rurą,która była bez pianki a tą która ją ma.Na to jeszcze pójdzie 5cm wełny i będzie ok.

Opublikowano

No tak, ale to znowu niestandardowe rozwiązanie. Mówię o sytuacji gdy stosujemy wyłącznie szara piankę. W Niemczech spotkałem się z innymi izokalacjami z zewnątrz była jednolits biała, bardzo gruba. Nie wiem niestety co było w środku chyba wełna...

 

 

Gość miki1212
Opublikowano
14 godzin temu, tradycyjny napisał:

Jeśli gaz pójdzie do góry to oczywiście szybciej.

Czyli tylko sie modlić o podwyżki :)

 

Opublikowano

Przepraszam ale odbiegliście od tematu i ponownie chciałbym zapytać czy docieplenie czymś niepalnym musi być w całej kotłowni czy wystarczy nad kotłem i czy jest to gdzieś uregulowane przepisami?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.