Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka śmieciucha na dolnopalny


Iskra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów.

Dom mam około 120m2. Lata 60 te. Mury szczelinowe, pianka krylaminowa podobno wpuszczona ileś lat temu. Ale i tak nie za ciepło.

Na miesiąc idzie mi prawie 1 tona węgla.

Palę obecnie w kotle który wcześniej użytkowała rodzina. Nie wiem dokładnie jeszcze co to za kocioł, bo tabliczka zakopcona,

jak mi się uda wyczyścić to zrobię zdjęcia. Grzejniki stare żeliwne, w sumie 100 żeberek szt. na parterze. Poddasze i piwnica nieogrzewane.

Na pewno zwykły śmieciuch. Ma taką poziomą półkę u góry z wylotem z tyłu. Strasznie kopci w komin i jak otwieram.

Na tej półce kupa sadzy się zbiera i takiej czarnej waty kłęby aż zatykają wylot. W kółko muszę czyścić.

Palę jakimś grubszym węglem kalorycznym kupionym od sprzedawcy w mej okolicy. Zapewniał że najlepszy jaki ma.

Nie wiem już co o tym myśleć, bo straszna mordęga z paleniem, czarny wychodzę z kotłowni.

Dlatego mam pytanie do szanownych Forumowiczów. Da się toto przerobić aby palić czyściej ? I nie dusić się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a jak kolega pali

 

z dołu

 

czy z góry

 

wrzuć fotki jak ten kocioł wygląda ważna informacja czy to kocioł górnego spalania czy górno-dolny ???

 

na początek przećwicz technikę zapalania z góry

czyli np. zasypujesz połowę komory węglem na to z góry drewno i zapalasz

tutaj więcej szczegółów

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/rozpalanie-od-gory-instrukcja-krok-po-kroku/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno

Zanim rozpalisz z gory

Wyczysc porzadnie piec i czopuch

I pytanie jak wyglada komin



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.