Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Inteligentne głowice termostatyczne


zeeon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie odnośnie głowic termostatycznych. Mieszkam w szeregowcu, posiadam kocioł gazowy Junkersa 24kW dwufunkcyjny. Oprócz sterownika na kotle - żadnej regulacji póki co.

W domu mam łącznie 9 grzejników (5 na górze - 4 pokoje + łazienka i 4 na dole (dwa w salonie, WC i sień). Chciałbym zastosować jakieś głowice do sterowania ogrzewaniem. Co możecie polecić i co jest warte ceny. Bo poza wygodą ma być oszczędnie, czyli nie chce wydawać kasy, która mi się zwróci za 10 lat;).

Z tego co zalazłem:

1. Głowice Bluetooth - jak rozumiem, sterowane za pomocą telefonu lub z poziomu głowicy

2. Głowice komunikujące się ze sterownikiem radiowo  (EQ3max, Danfoss, Casa control). Możliwość również sterowania przez wifi, lan itp.

Co warto zastosować?

PS. Przy niezbyt niskich temperaturach lepiej dać niską temperaturę na kotle i bardziej otworzyć grzejniki, czy wysoką na kotle i grzejniki mniej otwarte?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej zainstalował termostat pokojowy. Może być taki zwykły przewodowy Junkersa ale najbardziej poręczny jest bezprzewodowy.

Koszt zwróci się bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie i jestem zadowolony.

Zobacz ofertę: XAVAX Elektroniczna Głowica Termostatyczna http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7610470687


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.