Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który termometr na kotle brać pod uwagę?


andrzejk82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w kotle 3 termometry. Każdy z nich wskazuje inaczej, który brać pod uwagę? Cieczowy jest zaraz obok termopary od sterownika i temperatury są mniej więcej podobne, ale ten sprężynowy pokazuje dużo inaczej. Domyślam się że cieczowy i termopara mają różnicę spowodowaną ich osadzeniem, niedokładnością termopary, ale zastanawia mnie różnica pomiędzy cieczowym a sprężynowym, czemu jest aż taka duża różnica temperatur w kotle?

termometr1.JPG

termometr2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczny powinien wskazywać najdokładniej ale powinien być bardzo dobrze izolowany. Cieczowy raczej nie powinien oszukiwać jeśli nie jest uszkodzony tzn. nie ma przerw w cieczy na skali. Sprężynowy to lipa. Na niego nie zwracaj w ogóle uwagi.

Moja rada jest taka - dobrze zaizoluj od czynników zewnętrznych końcówkę czujnika i wskazania powinny być zbierzne z cieczowym. Póki co, kieruj się tym co wskazuje cieczowy.

Ja bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsza jest temper. w domu od tej na kotle, po warunkiem nie przekroczenia jej ponad 100*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przekłamuje to trudno powiedzieć. Wg mnie to przylgowy jest najmniej dokładny. Natomiast dla zdrowotności komina trzeba mierzyć temp. spalin w czopuchu. Do tego wystarczy zwykły termometr wędzarniczy do 300-400*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.