Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS bio compact 12 kw duże spalanie


lukash9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam kocioł firmy sas bio compact 12 kw, niestety strasznie dużo mi pali tj. około 37-45kg na dobę.  Może ktoś z Was podpowie mi jak zmniejszyć to spalanie? Jeden hydraulik mówi ze trzeba zalozyc siłownik +sterownik pokojowy, drugi ze nie ma takiej potrzeby, następny z kolei  mówi ze za pompkami które mam( jedna do co druga do cwu )  musze mieć zawory zwrotne czy tam zamykające, drugi ze nie musze. 

Edytowane przez lukash9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od 2h i czytam strone, po stronie. Wyczytałem cos o jakiejś temperaturze na powrocie o czym w ogole nie  wiedziałem, o ustawieniach zaworu 4d, o jakiejś pracy kotla, bądź pracy w podtrzymaniu. Z waszych rozmów to wydaje mi się ze wiekszosc z Was zajmuje się bądź interesuje hydraulika, a ja jestem laikiem w tym temacie i nic z tego nie rozumiem, bo mnie to nie kreci, Chciałbym tylko ustawić swój piec żeby mi mało palil, z tad moje pytanie jak to najlepiej zrobić. Pomozecie ? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mniej więcej podlaczenie mojego pieca. Jeden hydraulik powiedział mi ze za pompkami powinienem mieć zawory zwrotne, ten co montowal piec mowi ze nie. Jest tez zrobiony tzw.  bajpas który tez jest nie potrzebny podobno, z kolei ten hydraulik co montowal piec powiedział ze to musi być ze wzgledow bezpieczeństwa. Mam około 40 m2 podlogowki na dole , plus salon z grzejnikiem, u gory około 15m2 podlogoki, plus 3 pokoje z grzejnikami i korytarz z grzejnikiem.  w sumie cos kolo 120m2 do ogrzania. Pali jak już pisałem wcześniej 35-45 kg na dobe, praca z pid. Nie wiem jakie parametry  ustawić  w funkcji bez pid. Nie mam sterownika pokojowego i siłownika zalozonego na zaorze 4d bo jeden hydraulik mowi ze to nie pomoze, a drugi ze pomorze.  Gorzej z nimi niż z babami, podpowie mi ktos konkretnie, co zrobić żeby zmniejszyć spalanie i jak to ustawić, za odpowiedzie ze to jzu gdzies tam było, bądź nie chce wam się szuakc z gory dziekuje 

IMG_20190113_113713699.jpg

IMG_20190113_113724976.jpg

IMG_20190113_113733499.jpg

IMG_20190113_113746312.jpg

IMG_20190113_113757282.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol @lukash9, osprzęt dodatkowy jak najbardziej jest przydatny, ale wiadomo, że każdy element tego osprzętu swoje kosztuje. Siłownik wraz z czujnikiem temperatury, pozwoli Ci dość dokładnie sterować temp, jaką puszczasz na obieg, ponieważ gdy jest cieplej na zewnątrz, to nie potrzebujesz takiej samej temp mieszacza, gdy jest zimno. Pogodówka podłączona pod mieszacz, pozwoli Ci jeszcze lepiej sterować tą temp w zależności od temp zewnętrznej. Bypas jest jak najbardziej przydatny, ponieważ w teorii, jeśli jest dobrze zrobiony, zadba o temp powrotu kotła, która powinna być jak najwyższa. Zawory zwrotne są najmniejszym chyba problemem, choć też są potrzebne. Termostat pokojowy pozwoli na dokładne trzymanie temp pomieszczeń, oczywiście odpowiednio zamontowany. Jeśli zamontujesz zaawansowany ( i jednocześnie drogi, z dodatkowymi głowicami na grzejniki) sterownik pokojowy, to będziesz dokładnie sterował  temp w większości pomieszczeń. Ale to wszystko są koszty.

Jeśli chodzi o ustawienie Twojego sterownika, to nie pomogę, bo mam inny i nie mam pojęcia o Twoim. Choć zużycie jakie podajesz jest spore. Ja przy kotle 40 kW,  380 m2 do ogrzania i temp zewn ok -12 w nocy, osiągałem 45 kg na dobę. 

Czy ty podłogówkę i grzejniki masz na jednym obiegu zaworu 4D? Jeśli tak, to kiepsko. Obiegi podłogi i grzejników powinny być rozdzielone, ponieważ potrzebują innej temp. (chyba że w inny sposób ograniczasz temp na podłogę). 

To tyle w skrócie i bardzo ogólnie.

P.S. Ostatnie dwa zdjęcia są kiepskiej jakości, strasznie rozmyte i nieczytelne. Można oczopląsu dostać... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 11:53, lukash9 napisał:

Tak wygląda mniej więcej podlaczenie mojego pieca. Jeden hydraulik powiedział mi ze za pompkami powinienem mieć zawory zwrotne, ten co montowal piec mowi ze nie. Jest tez zrobiony tzw.  bajpas który tez jest nie potrzebny podobno, z kolei ten hydraulik co montowal piec powiedział ze to musi być ze wzgledow bezpieczeństwa. Mam około 40 m2 podlogowki na dole , plus salon z grzejnikiem, u gory około 15m2 podlogoki, plus 3 pokoje z grzejnikami i korytarz z grzejnikiem.  w sumie cos kolo 120m2 do ogrzania. Pali jak już pisałem wcześniej 35-45 kg na dobe, praca z pid. Nie wiem jakie parametry  ustawić  w funkcji bez pid. Nie mam sterownika pokojowego i siłownika zalozonego na zaorze 4d bo jeden hydraulik mowi ze to nie pomoze, a drugi ze pomorze.  Gorzej z nimi niż z babami, podpowie mi ktos konkretnie, co zrobić żeby zmniejszyć spalanie i jak to ustawić, za odpowiedzie ze to jzu gdzies tam było, bądź nie chce wam się szuakc z gory dziekuje 

IMG_20190113_113713699.jpg

IMG_20190113_113724976.jpg

IMG_20190113_113733499.jpg

IMG_20190113_113746312.jpg

IMG_20190113_113757282.jpg

Kolego wyłącz tego Pida  i ustaw tak:

Nastawy pracy

Czas podawania 8sekund

Czas przerwy  45 sek

Siła nadmuchu 45%

Podtrzymanie

Praca w podtrzymaniu 2sekundy

Przerwa w podtrzymaniu

3min 40 sek

Wentylator w podtrzymaniu

Praca 15 sek

Przerwa 2 min

Bieg wentylatora 35%

Ruszt

Przerwa w pracy 2 min

Przerwa w podtrzymaniu 15 min

Edytowane przez Kris923
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok masz racje poprawię sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie cena z pellet po 1000 zł to lepszy będzie gaz większa kaloryczność i mniej ***

 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.