Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w ustawieniu


SIMOM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam piec na pellet Biovert 21KW z firmy Witkowski. Dom nowo postawiony około 120m: 7 grzejników i jakieś 30m2 podłogówki. Niestety jeszcze nie ocieplony ale kocioł pożera mnóstwo pelletu. 

wstawiam zrzuty ekranu z econet jak jest piec poustawiany.Piec szybko się wychładza a czy nie może mniejsza mocą grzać tak żeby cały czas pomału utrzymywał zadaną temperaturę. 

OD razu przyznaje że to mój pierwszy piec C.O.

Z góry dziękuję za pomoc.

3.thumb.JPG.bacaa52adfc5a715b00773a7f16e062e.JPG

1.JPG

2.JPG

4.JPG

5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za mała moc pieca 3,2 kw moze ustaw wieksza tak na 80-90% no i jeszcze takiej wysokiej kalorycznosci nie widzialem u mnie jest ok 4,3_4,8 reszte ustawien nie za bardzo rozumiem

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien czasy pracy rusztu w pracy co 4 min w podtrzymaniu na 8 min

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawil moc na 10_15 kw

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, breaku napisał:

Jak dla mnie to za mała moc pieca 3,2 kw moze ustaw wieksza tak na 80-90% no i jeszcze takiej wysokiej kalorycznosci nie widzialem u mnie jest ok 4,3_4,8 reszte ustawien nie za bardzo rozumiem

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Drogi kolego 3,2 kw mam w czasie nadzoru , większa moc czyli 19kw jest podczas palenia - chyba że się mylę to wyprowadź mnie z błędu. Jeżeli chodzi o kaloryczność to na worka w których dostarczono mi pellet jest napisane 4,9-5,3 kwh dlatego zostawiłem tak jak miałem fabrycznie wpisane 5,2.

 

Godzinę temu, breaku napisał:

Zmien czasy pracy rusztu w pracy co 4 min w podtrzymaniu na 8 min

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

gdzie dokładnie mam to zmienić?? czy paląc pelletem korzystam z rusztu ?? czy ruszt jest jako dodatkowa metoda palenia w piecu ?? \sorry że może zadaje głupie pytania ale zaczynam dopiero swoją przygodę z piecem CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ustawienia z modulacji mocy, jaki jest strumień paliwa peletu przy pełnej pracy kotła na pełnej mocy. Jaka jest aktualnie ustawiona moc kotła.

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
posiadam piec na pellet Biovert 21KW z firmy Witkowski. Dom nowo postawiony około 120m: 7 grzejników i jakieś 30m2 podłogówki. Niestety jeszcze nie ocieplony ale kocioł pożera mnóstwo pelletu. 
wstawiam zrzuty ekranu z econet jak jest piec poustawiany.Piec szybko się wychładza a czy nie może mniejsza mocą grzać tak żeby cały czas pomału utrzymywał zadaną temperaturę. 
OD razu przyznaje że to mój pierwszy piec C.O.
Z góry dziękuję za pomoc.
3.thumb.JPG.bacaa52adfc5a715b00773a7f16e062e.JPG
1.thumb.JPG.5bb065ed74ae0453180104740912dfd2.JPG
2.thumb.JPG.e60c98338888dda4d4ace388964dff42.JPG
4.thumb.JPG.fa16d44a96e880d2bffe0e5414147f36.JPG
5.thumb.JPG.6fbcf9090888aa048e6c732129ac7668.JPG
Tu masz takie ustawienie czyszczenie palnika 24 u mnie w sasie jest opcja praca tu mam co 4 min i podtrzymanie tu mam 8 min musisz zobaczyc jak to u ciebie bedzie i masz jeszcze 19% moze ustaw na 30_40 zobaczysz jak bedzie ci czyscil nie wiem w jakim trybie pracujesz ja akurat na manualu ustawienia dalsze to juz bardziej doswiadczeni uzytkownicy sprpbuj znalezc tutaj temat z piecami witkowskiego na pellet

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SIMOMpalnik Kipi rozumiem masz więc wejdź w wątek o Kipi tam wszystko jest a jak coś nie będziesz wiedział dawaj z pytaniami! 

Pierwsze moje pytanie ile kw Palnik a drugie czy posiadasz ecoster200 lub touch? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.