Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Beretta ciało green


Przemcioch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie otóż u moich rodziców zostało zamontowane ogrzewanie gazowe w tym kocioł beretta ciao green 25 c.s.i był serwisant wszystko poustawiał i niby wszystko ok lecz chodzi o to że kocioł ustawiony jest na tmp 60'c o grzeje bez przerwy bez żadnego wyłączenia palnika może tak grzać cała noc no chyba że zostanie wyłączony przez sterownik jest to uciążliwe przez to że spala bardzo duże ilości gazu co przekłada się na bardzo duże koszty jest to mieszkanie 70 M2 z 6 grzejnikami  stąd moje pytanie bo kocioł na niższej tmp zachowuje się tak że włącza się i wyłącza rozgrzewając tylko wodę  w obiegu  na wyższej tmp pomimo tego że ja osiągnie grzeje bezustannie 

Czy jest to kwestia ustawienia pieca ? Czy serwisant zrobił to źle i mam zadzwonić po innego ? Czy tak działa ten kocioł 

Sam używam kotła gazowego około 15 letniego w 50 metrowym mieszkaniu i kocioł włącza się i wyłącza dogrzewajac tylko wodę by cały czas miała swoją średnia tmp około 60' sterownik jest tak ustawiony że nie wyłącza kotła całkowicie a rachunki mam dużo mniejsze 

W załączniku dodaje zdjęcie sterownika do kotła używanego przez rodziców, czy może on mieć coś wspólnego z tym że piec nie przechodzi w stan obiegu bez grzania ? 

15470419153794587493558125044632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nie powinien stać przy oknie, tylko na ścianie wewnętrznej. Jaka jest zadana temp.na sterowniku ? Może instalator nie odłączył zworki w kotle i kocioł grzeje non stop bez różnicy co ustawisz na sterowniku pokojowym.

Temp.w kotle kondensacyjnym powinna być do max 55*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator sam ustawił 60*  a czy wyjął zworkę to nie wiem jakieś namiary ew gdzie ona jest ? I 

Mi chodzi o to że sterownik jak osiągnie tmp zadaną to kocioł  wyłączy się całkowicie a mi chodzi o takie wyłączanie i włączanie cykliczne takie w której kocioł nie grzeje ale pompa rozprowadza ciepłą wodę która po lekkim ostudzenia do np 55* powinna zostać znowu podgrzana do 65* i tak w kółko przynajmniej tak to funkcjonuje w przypadku mojego kotła firmy Junkers 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień temp,wody na np.45* i niech kocioł długo grzeje na niskiej temp,wtedy wchodzi na niską moc.

Mój kocioł ma tak, że jak się wyłączy to pompa działa jeszcze minutę. Bez sensu by było gdyby kocioł sie wyłączył a pompa chodziła by non stop by wychładzać instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zacznijmy jeszcze raz załóżmy że w pokoju sterownik ustawiony jest na 25*c i jest daleko od grzejnika na kotle ustawione 45*c i chodzi mi o to że kocioł bedzie grzal wodę kilka dni zanim w pokoju tmp osiągnie zadane 25*c co spowoduje że zużyje jakieś 50m3 gazu zanim nagrz je pomieszczenia a przecież powinien kocioł zagrzać wodę w grzejnikach do 50*c i zacząć proces wychładzania wymiennika do około 40*c i ponowne grzanie  Czyż nie tak powinno to działać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

U mnie np.kociol pracuje obecnie z temp.45* od 6 rano, z tego co wiem mial jedna przerwe. Na sterowniku obecnie 21.5*.

Oczywiscie im zimniej na dworze tym zapotrzebowanie wieksze i temp.na kotle trzeba zwiększyć.

Nie ma co porównywać dwoch mieszkań, bo oba maja różny metraż i ocieplenia (zapotrzebowanie).

 

Tez mam mieszkanie 75m2 nie ocieplone i tak w grudniu spalilem 214m3 przy takim grzaniu jak powyżej.

U mnie kociol jak startuje to modulacja jest na 25% bo tyle mam obniżone, z czasem jak nagrzeje instalacje to moc palnika spada do 3% i tak sobie "pyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak chodzi mi o zworki jp1 i JP2 które powoduja zwiększenie lub zmniejszenie mocy kotła o tym przeczytałem w instrukcji zworka JP2 najprawdopodobniej tam jest bo kocioł pracuje z pełną mocą po jej usunięciu kocioł powinien pracowac z 75% mocyi z 3 minutowymi przerwami może to zrobić tylko autoryzowany serwisant ? Bo pewnie pięć też trzeba do tego zaprogramować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale aby zmienić nastawy to musisz bawić się zworkami - instrukcja

Ciebie interesuje strona od 93 a nastawy masz na 110 i 112 str.

Ja bym na razie obniżył temp.wody na niższą i obserwował jak się zachowuje kocioł, czy obniża moc po dłuższym grzaniu. Czujnik na ścianę wew.w najzimniejsze pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest w nazimniejszym pomieszczeniu on spełnia swoją rolę na ustawione tmp w noc i dzień bardziej skupiał bym się na kotle zadzwonię do serwisanta by wpadł i zobaczył te zworki jeden taki był co "niby" ustawił kocioł dobrze ale wciskał jakieś kity o zakłóceniach że któryś z sąsiadów ma taki sam kociol i jakaś tam częstotliwość je zakłóca ... Jak dla mnie to jakaś bajka poprostu wykorzystał rodziców bo to starsze osoby i nie znają się tak na elektronice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie jak wymusić albo ustawić na kotle histerezę temperatury zadanej ? Bo musi być taka opcja w kotle... 

Tu dodaje wpis z innego forum 

Przykład:
Gdy temperatura zadana kotła wynosi 60°C, a histereza jest ustawiona na 3°C, kocioł będzie pracował, aż do momentu uzyskania temperatury rzeczywistej 60°C. Po jej osiągnięciu kocioł przejdzie w cykl podtrzymania. Powrót do cyklu pracy nastąpi po spadku rzeczywistej temperatury kotła o 3°C, czyli do poziomu 57°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanie. Posiadam kocioł Beretta Ciao Green. Centralne ogrzewanie działa bez problemu. Na kotle mam ustawione 60° na termostacie pokojowym 21° kocioł pracuje ok. Ale temperature wody na prysznic, umywalkę mam ustawioną na 40°. Przez 3 lata było wszystko ok.ale od 2 dni przy uruchomieniu prysznica kocioł grzeje wodę do max 30° . Nawet jak podkręciłem temperature wody do 50° i tak podgrzewa ją do 30°. Co jest tego przyczyną??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.