Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelnienie retorty - palnik Ardeo 50kW


wojtekv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, po roku małej walki z moim piecem, postanowiłem prosić innych o pomoc. 
Ogólnie nie narzekam i nie płaczę na działanie swojego pieca, ale nadal nie podoba mi się to jak pracuje.

Słyszałem, czytałem o uszczelnianiu retorty, ale nigdy tego nie robiłem i też podobno montujący piec nie pokazali tego poprzedniemu palaczowi. Piec ma już swoje lata i podejrzewam że nigdy nie był uszczelniany.

Moje pytanie jest takie, czy każdą retortę się uszczelnia a jeśli tak, to proszę o pomoc we wskazaniu sposobu uszczelnienia mojej. Niestety u producenta w karcie katalogowej brak informacji o uszczelnianiu. Przekopałem internet, ale mało jest informacji o tym producencie i takich palnikach o tak dużej mocy.

Będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam
Wojtek

 

20181120_181422.jpg

20181120_181414.jpg

20181219_184721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Ardeo, 38 i 200 kW. Znam jeszcze 3 inne mocne.

Żadne nie są uszczelniane. Swoją 38 kiedyś nawet próbowałem, ale nic to nie dawało, a i szczeliwo za długo nie zagrzało miejsca.

Jakby wiało poza palnik to można, ale ramka powinna być na tyle ścisło, że na zewnątrz nic się nie wydostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie uszczelnia się tych palników to chyba musze skupić się na kolejnej kwestii, która moze powodować niezbyt dobre spalanie - wentylator. Doszedlem po instrukcji, ze mam troche słabszy niż zalecany przez producenta. Wentylator chodzi ciagle na max 10biegu i po wyczyszczeniu pieca jest w miare ok a za parę dni widzę jak spada jakość palenia. Wiem ze piec trzeba dość często czyscic ale jak dam mu troche więcej mocy wentylatorem to moze sytuacja się poprawi a aktualnie nie mam wiecej mocy by potestować. 

Polecasz jakieś dobre wentylatory czy wszystko chiny? A moze nie warto przeplacac i kazdy zda egzamin o odpowiedniej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowe ardeo to akurat jedyne, które ja uszczelniałem.

W mniejszych stalowych jeszcze na końcu palnika był taki dynks- nakretka z gwintem, którą zaślepiałem i wówczas dobrze paliło.

Poszukam fotek i wrzucę (fotki sa z małego obrotowego AZP-R 12kW, ale zasada budowy obrót czy bez przy stalowych jest taka sama)

slicon.jpg

slicon2.jpg

wkręcić śrubkę ardeo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.