Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlogowka + kaloryfery + piec kondensacyjny


kptPiecuch

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem o to w poście ale chyba jednak lepiej tu napisać

mieszkanie 80mk2 parter piec termet silver 5 stref podłogówki + 3 kaloryfery w pokojach i łazience żeberkowy rozdzielacz prandelliC R5 z zaworem 3D ebs i pompa wilo. Problem dotyczy tego ze przepływy na rotorach miałem na maxa odkręcone piec na 40s pompa na Maxa tj 6 kiedy przykrecilem kaloryfery na 3 to jak piec przestawał dzialac(pompa) to kaloryfery zaczęły strzelać dopiero odkręcenie jednego na max tj.6 pomagało. Po wejściu na forum skręciłem przepływy na rotorach do 2l/m na każdym obiegu pompę na minimum obr. 1,2 i zawor 3d też lekko skręciłem i kaloryfery nie strzelają jak się wyłączy piec instalacja jest dużo cichsza a ciepło jest to samo Pytanie czy to co zrobiłem jest prawidłowe ? I czemu te grzejniki sTrzelaja ? https://drive.google.com/open?id=1SL3Btue7-ENSHwtsCyh3W4tVi0QT2ct2 

Czy mogę coś jeszcze poprawić w ust samego pieca aby cały układ był wydajniejszy ? Czy pompa skręcona do min. Nie spowoduje problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.