Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowik -zawor czterobiegowy


Bogdan1966

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc może ktoś podpowie jak zestroic sterownik SKZP-02F Z słownikiem Ottona proszę o pomoc może jakieś fotki z ustawieniami żebym mógł porównać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiś szczególnych nastaw. Czas otwarcia siłownika trzeba wpisać w sterownik, i to w zasadzie tyle. Ważne jest podłączenie elektryczne. SKZP ma trzy piny do podłączenia i należy to prawidłowo podłączyć do siłownika.czas otwarcia powinien być na obudowie i/lub w DTR siłownika.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie głównym/zdjęcie 1/ wciskasz CO,na następnym /zdj. 2/ naciskasz pozycję 1 od lewej,dalej /zdj. 3/ mieszacz,dalej /zdj. 4/ strzałki na dole po prawej i tutaj /zdj. 5/ wpisujesz wartość czas otwierania odczytany z siłownika,u mnie to 120s,u ciebie może być inaczej.O ile będzie tak samo możesz wpisać wartości jak na fotce.Na ekranie 3 masz TRYB PRACY,ma być na AKTYWNY,pompa co zał. 40,stale wł. gdy mieszacz 1.Jeżeli mieszacz ma regulować temp. na grzejniki to OCHRONA POWROTU na 0.W razie problemów pisz na PW.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ustawiłem tak jak tłumaczył Konopka i nic się nie dzieje wartość schodzi do 14 procent i wszystko stoi!!! A jak włączę pompek to wartość wzrasta do 99 procent,

I jeszcze jedno pytanie co to jest przy sterownik jakiś czujnik na druciku zwinietym w spiralę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony.Typowy regulator poprostu wyłącza pompkę po dojściu do nastawionej temperatury.W przypadku panelu Timela sterownik zmniejsza temperaturę zasilanie poprzez mieszacz w granicach nastawionych przez użytkownika.Takie samo sterownik będzie działał po zamontowaniu czujnika pokojowego i uruchomieniu regulatora pokojowego w sterowniku.Przy panelu masz dodatkowo podgląd pracy kotła bez wchodzenia do kotłowni i oczywiście zmianę nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,zależy jak ustawisz widełki min-max.U mnie jest to tak z tym że do podłogówki.Przy panelu jest jeszcze tak,że jeżeli przez dłuższy czas temp. pokojowa nie nie będzie rosła do zadanej przy maksymalnej zasilania to sterownik podniesie ją automatycznie aby uzyskać wymaganą pokojową.Tak samo po przekroczeniu zmniejszy poza widełki.

IMG_20181116_162252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.