Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł Wi Fi RS ST-5060 do kotła SAS Bio Compact


szczerba

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu zamontowałem kocioł na pellet SAS Bio Cimpact ze sterownikiem ST-555P, który fabrycznie ma wbudowany moduł Ethernet do połączenia z internetem. Niestety nie byłem w stanie pociągnąć kabla internetowego od rutera do kotłowni i postanowiłem połączyć przez Wi FI.

Kupiłem moduł firmy Tech ST-5060 Wi Fi RS, podpiąłem zgodnie z instrukcją i ......zonk! Nie można uruchomić połączenia kotła z modułem Wi Fi (nie generuje kodu do rejestracji).

Zadzwoniłem na pomoc techniczną Tech (oczekałem się ponad pół godziny), ale dzięki informacjom technika udało się uruchomić połączenie. Otóż wbudowany fabrycznie  moduł ethernet wywoływał konflikt uniemożliwiając prawidłową pracę modułu Wi Fi. Wystarczyło odpiąć taśmę łączącą moduł ethernet od płyty sterownika i ST-5060 bez problemu sparował się z kotłem. Teraz mam na ekranie laptopa i smartfona wszystkie parametry kotła do wglądu, mogę zmieniać ustawienia rozpalać, wygaszać kocioł będąc kilkaset kilometrów od domu!!!

Może się komuś taka wiedza przyda i bez zbędnej straty czasu i nerwów połączy ST-5060 z kotłem SAS wyposażonym w moduł Ethernet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja mam też wbudowany moduł internetowy w sterowniku APC 3 i podłączyłem przez wzmacniacz wi fi.

Śmiga :)

https://www.skapiec.pl/cat/3140-wzmacniacze-sygnalu-wifi/ranking.html

tu są różne.

Ja mam coś takiego

https://m.euro.com.pl/wzmacniacze-sygnalu-ac/tp-link-tl-wa850re.bhtml

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gilal napisał:

...i podłączyłem przez wzmacniacz wi fi.

Mam w planach całkowitą przebudowę sieci Wi Fi w domu, na razie na kotle leży stary smartfon z uruchomionym udostępnianiem  internetu jako Router Wi Fi.

Pozrawiam.

7 minut temu, gilal napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.