Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podwójne ogrzewanie


edipat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie wszystkich forumowiczów.

Niedawno stałem się posiadaczem starego domu z bali, ok 100m2 ,z powodów czysto ekonomicznych postanowiłem go sam wyremontować, no prawie sam, ale nie wszystko da się samemu zrobić, teraz jestem na etapie zrobienia C.O. i C.W.U. ,posiadam piec węglowy "OGNIWO S6WC CLASSIC 17kW" , również będzie zbudowana kuchnia węglowa z płaszczem wodnym, chciałbym to wszystko połączyć w całość, aby w zależności od pory roku dobrze to funkcjonowało, mianowicie w okresie zimowym ogrzewanie spoczęło by na piecu, który będzie w piwnicy poprzez rozdzielacz ogrzewanie na grzejniki, jedna nitka do podgrzewacza wody, piec kaflowy by spełniał rolę podgrzewacza wody , zaś w okresie przejściowym tj. wiosna, jesień chcę aby funkcje grzewcze przejął piec kuchenny , zaś w okresie letnim, tylko piec kuchenny jako podgrzewacz wody. Poniżej jest schemat takiej instalacji, prosiłbym o pomoc czy będzie to tak działało jak bym chciał. Prosiłbym osoby które zaczną mnie krytykować za samodzielną budowę takiej instalacji, o nie zabieranie głosu, poprostu jestem do tego zmuszony, mam bardzo ograniczony budżet, a prac jest wiele.

instalacjaCO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.